יישור אוזניים 

יישור אוזניים 

זמן קריאה משוער: 2 דקות
בחורה נוגעת באוזן ימין

ניתוח יישור אוזניים או הצמדת אוזניים, הוא טיפול אסתטי לתיקון אוזניים בולטות. הטיפול פופולרי בקרב גברים ונשים במידה שווה, והוא נחשב לטיפול האסתטי הנפוץ ביותר בקרב ילדים ובני נוער. ניתוח ליישור אוזניים הוא אחד מניתוחי הפנים שבו אחוזי שביעות הרצון הם הגבוהים ביותר.

אוזניים בולטות 

אוזניים בולטות, גדולות או אי-סימטריות הן תופעות מולדות. לעתים היא נובעת מתכונה תורשתית. עם גדילת הפנים והגוף, כך נוצרת חזות פנים מעט חריגה, שלעתים קרובות פוגעת בביטחון העצמי. אצל ילדים ונוער, אוזניים בולטות יכולות להוביל להצקות ובריונות, ובשל כך למבוכה חברתית, או חלילה מצוקה חברתית.

כדי להימנע מכך, נהוג בימינו לטפל בתופעת אוזניים בולטות בניתוח ליישור אוזניים, גם בגילאים מוקדמים. יש להמתין עד לסיום התפתחותם של צורת האוזניים, שמתקבלת  לרוב לקראת גיל שבע. בכך הניתוח ליישור אוזניים הוא יוצא דופן, מכיוון שבניגוד לרובם המוחלט של הניתוחים הפלסטיים, שאותם ניתן לבצע רק לאחר שהגוף הגיע לבגרות מלאה, את הטיפול הזה אפשר לעבור עוד בגיל הילדות.

תקופה פופולרית לעבור בה את הניתוח בקרב ילדים ונערים הוא בתקופות חגי ישראל, כמו פסח, סוכות וחנוכה. זאת מכיוון שלאחר ביצוע הניתוח יש צורך במנוחה של ימים ספורים וכן יש לענוד מעין תחבושת או "סרט מגן" מסביב לאוזניים במשך כשבוע, עד להחלמה המלאה.  

כמו כן, הניתוח נפוץ גם בקרב נערות טרם תקופת הגיוס, זאת מפני שהחוק הצה"לי מחייב חיילות לאסוף את השיער. ואלו שנהגו "להסתיר" אוזניים בולטות עד כה עם שיער ארוך פזור, לא יכולות עוד להסתמך על כך.  

כיצד מבצעים יישור אוזניים – ד"ר איצקסון עונה

ד"ר מיכאל איצקסון, מנתח פלסטי בכיר, מסביר כי "במקרים של אוזניים בולטות, הזווית שנמצאת בין אפרכסת האוזן לקרקפת, הינה גבוהה מן הזווית המקובלת. ולכן הטיפול המבוצע מתמקד לרוב בהקטנת הזווית הזו, במטרה לקרב ולהצמיד את האוזניים אל הראש, ובכך להפחית בליטה זו של האוזניים".

"במקרים של א-סימטריה בין שתי האוזניים, ניתן גם לתקן רק אוזן אחת, וכך להביא לשוויון הרצוי בין שתיהן. בנוסף, כדי לדעת שכאשר האוזניים גדולות במיוחד, ולא רק בולטות, ניתן להקטין בצורה ניכרת, תוך שמירה על מבנה אוזן בריא ואסתטי". 

תוכל לפרט על מהלך הניתוח ליישור אוזניים?

"ניתוח ליישור או הצמדת אוזניים מתבצע לרוב בהרדמה כללית, ואורכו הממוצע הוא כשעתיים. הניתוח יתבצע באמצעות חתך קדמי וחתך אחורי, שדרכם מצמידים ומעצבים את הסחוסים שברקמות הרכות שנמצאות מאחורי האוזן, באמצעות חתך מוסווה".

"השיטה העיקרית שבה אני מבצע את הניתוח להצמדת אוזניים פותחה ע"י ד"ר באוור, רופא ידוע משיקאגו, אשר מרכז חלק נכבד מניתוחי האוזניים שמבוצעים בארצות הברית. השיטה הייחודית הזו מבטיחה לכל מטופלת ומטופל תוצאות טובות ומשביעות רצון ומראה טבעי לחלוטין, שיישמר לאורך שנים ארוכות.

תמונה לפני ואחרי של בחור שעשה ניתוח להצמדת אוזניים
תמונות לפני אחרי ניתוח הצמדת אוזניים

במידה ופיספסת משהו במאמר:
אהבת? שתף את המאמר עם חברים!
Facebook
Twitter
Print
Email
מגזין בי אסתטיק - BeAesthetic
מגזין בי אסתטיק - BeAesthetic

בי אסתטיק הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני ולא פרסומי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!