חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

אין ספק כי אחד הדברים המשפיעים ביותר על רושם ראשוני חיובי הוא החיוך שלנו. בהתאם לכך, בשנים האחרונות טיפולי הלבנת שיניים הפכו למבוקשים ופופולרים במיוחד, כאשר מאות נעשים מדי יום ברחבי הארץ והעולם. כמו כן, ניתן לראות כי מרבית טיפולי הלבנת שיניים נעשים במרפאות מקצועיות.

בימינו, קיימים גורמים רבים אשר גורמים לצבע השיניים להצהיב, כגון קפה, יין וניקוטין. בעקבות כך, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של שיטות הלבנת שיניים, אשר מטרתן העיקרית היא להעניק לשיניים מראה נקי, רענן וזוהר יותר, או במילים אחרות, להעניק למטופל חיוך חדש, כזה שיותר רושם ויעניק לו ביטחון. 

מה היא הלבנת שיניים?

הלבנה הינה למעשה שיטה אשר במהלכה מונח על כל השיניים חומר כימי במרקם ג'ל, אשר נקרא קרבמיד פראוקסיד. ברוב המקרים, תהליך זה נעשה במרפאת שיניים מקצועית, כאשר רופא השיניים בדרך כלל ישתמש בריכוז גבוה של החומר, על מנת לזרז את התהליך ולהפוך אותו לאפקטיבי יותר. 

כמו כן, חשוב לקחת בחשבון כי טיפול הלבנת שיניים חייב להתבצע אך ורק על ידי רופא שיניים בעל ניסיון, אשר מתמחה בתחום. כך תוכלו להבטיח טיפול יעיל, נעים ומקצועי, וכמובן תוצאה טובה אשר תחזיק לאורך זמן רב. סקר שוק קצר, קריאת חוות דעת והמלצות, יכולים בהחלט לעזור לכם למצוא את המרפאה הטובה ביותר. 

האם ניתן לעשות הלבנת שיניים בבית?

לאחרונה, ניתן לראות שיטה חדשה בתחום אשר נקראת ״עשה זאת בעצמך״. רכישה של ערכה ייחודית ומותאמת תבטיח לכם הלבנת שיניים מקצועית ותוצאות טובות. עם זאת, רצוי לזכור כי ערכות ביתיות מסוג זה מכילות בדרך כלל ריכוז נמוך של חומר פעיל, ולכן התוצאות הינן פחות אפקטיביות ונשמרות למשך זמן קצר יותר. 

במילים אחרות, כך או אחרת, ישנה חשיבות רבה להגעה למרפאת שיניים מקצועית לפני כל תהליך הלבנת שיניים, בין אם ביתי ובין אם מקצועי. זאת על מנת לקבל הסבר מדויק ובהיר. למשל, הלבנת שיניים אינה יעילה במקרים בהם למטופל יש כתרים או סתימות. 

הלבנת שיניים: איך זה עובד?

למעשה, הלבנת שיניים הינו תהליך אשר במהלכו חודרים חומרים מחמצנים לשכבת הדנטין של השן, ובכך מחזירים את הצבע הטבעי או הבהיר של השן. מדובר על תהליך פשוט, יעיל, אשר אינו גורם נזק לשיניים, וניתן לבצע באמצעות מספר שיטות. 

צפו בסרטון וגלו איך כל תהליך ההלבנת שיניים באמצעות מנורת LED נראה מההתחלת ועד הסוף:

מה גורם לשיניים להצהיב? 

ובכן, מלבד תהליכים גנטים, שינוי בצבע השן יכול להיווצר כתוצאה מפגיעה בחלקו החיצוני של השן אשר מכונה אמייל. פגיעה כזו נוצרת בדרך כלל על ידי צריכה מוגברת של מגוון מזונות חומציים או לחילופין מזון ושתייה אשר מכילים צבעים מאכל כגון קולה, תה, קפה ועוד. 

במידה ומופעים על גבי השיניים פיגמנטציה וכתמים, מומלץ בראש ובראשונה לבקר במרפאת שיניים מקצועית, ואצל שיננית, זאת על מנת להיפטר משכבת הפלאק (רובד חיידקים אשר מצטבר על השיניים ומהצבע החיצוני של השן אשר נוצר מאכילה ושתייה של מזונות שונים. שלבים אלו יבטיחו הלבנת שיניים אפקטיבית ואיכותית. 

בנוסף, קיימות סיבות נוספות לשינוי הצבע הטבעי של השן כמו עישון, שמירה לקויה על הגיינת הפה, שימוש בתרופות, תוצאה של חבלה או פציעה, ועוד. כמו כן, גם הגיל יכול להיות פקטור משמעותי, מהסיבה הפשוטה כי שכבת האמייל של השיניים הולכת ונשחקת עם הזמן, וחושפת שכבה צהבהבה אשר נמצאת תחתיה. 

הלבנת שיניים: השיטות הפופולריות ביותר כיום 

כאמור, הלבנת שיניים הפכה להיות בשנים האחרונות אחד מהטיפולים האסתטיים המבוקשים והפופולרים ביותר בישראל. בעקבות הביקוש הרב והמודעות ההולכת וגוברת סביב נושא זה, ניתן למצוא כיום שלוש שיטות מרכזיות להלבנת שיניים: 

 1. הלבנת שיניים מקצועית במרפאה:
  ללא ספק מדובר על ההלבנה האפקטיבית ביותר, כאשר רופא השיניים למעשה מפעיל את החומר הכימי אשר גורם להלבנה באמצעות מקור אור, מה שמאיץ באופן משמעותי את פעולת ההלבנה, ושומר עליה לאורך זמן רב. כמו כן, חשוב לזכור כי קיימת חשיבות רבה לבחירה ברופא שיניים מקצועי ומנוסה, כזה שעושה שימוש אך ורק בחומרים איכותיים, אשר נמצאים תחת הפיקוח של משרד הבריאות.

 2. הלבנת שיניים בשיטת ״עשה זאת בעצמך״:
  כאן מדובר על ערכת הלבנת שיניים אישית, כזו שניתן לרכוש ולבצע בבית, באופן עצמאי לחלוטין. אמנם מדובר על תהליך זול יותר, אך חשוב לזכור כי התוצאה פחות נראית לעין, ונשמרת למשך זמן קצר יותר.

 3. הלבנת שיניים פנימית: כאן מדובר על טיפול ייחודי אשר מיועד למצבים בהם השיניים מאבדות את צבען וחיותן בעקבות טיפול שורש, טראומה, חבלה וכדומה. במהלך טיפול זה, למעשה מוחדר החומר הפעיל אל תוך השן, ולאחר מכן נאטם באמצעות שחזור. 

הלבנת שיניים: מה חשוב לדעת? 

בראש ובראשונה, לפני כל תהליך של הלבנת שיניים חשוב ומומלץ להתייעץ עם רופא שיניים מומחה, על מנת לקבל אבחון מקצועי ומדויק, אשר יוביל להתאמת הטיפול הנכון ביותר עבורכם. כמו כן, חשוב לזכור כי מומלץ לבצע הלבנת שיניים אך ורק לאחר גיל 17, זאת בעקבות חשש לרגישות יתר. 

כמו כן, שבועיים לפחות לפני הלבנת שיניים מומלץ לצחצח את השיניים במשחה ייחודית למניעת רגישות, ואף לשטוף את הפה בתמיסה להקטנת רגישות, זאת לצד ניקוי יסודי של השיניים והחניכיים. מקרים של דלקת או עששת יכולים לגרום לרגישות בקרב המטופל, ולכן חשוב לוודא כי אין חורים או סדקים בשן, על ידי בדיקה פשוטה. 

בנוסף, רבים לא יודעים זאת, אך רק שיניים טבעיות יכולות לעבור תהליך של הלבנת שיניים. זאת בעקבות הסיבה כי החומר הפעיל אינו משפיע על כתרים וסתימות, ואף עלול ליצור פערים בגווני השיניים. לכן, רצוי וחשוב במיוחד להתייעץ עם רופא שיניים מומחה, אשר עוסק באסתטיקה דנטלית. 

כיצד ניתן לשמור על התוצאות של הלבנת שיניים לאורך זמן?

לאחר הטיפול במרפאת השיניים, האחריות על שמירת התוצאה נמצאת אצלכם. כיום, ניתן לראות כי קיימים שלושה טיפים מרכזיים אשר יעזרו לכם לשמור על שיניים לבנות לאורך זמן:

 1. שימוש בערכת הלבנת שיניים ביתית:
  מדובר על פעולה משלימה, אשר משפרת באופן משמעותי את התוצאות של הטיפול. מומלץ לבצע את ההלבנה הביתית מפעם לפעם. כמו כן, אין סיבה לחשוש, הערכה הביתית מכילה ריכוז נמוך של חומר פעיל, מה שלא מזיק לשיניים, אלא רק משמר את התוצאה. 
 2. הימנעות ממזון ושתייה עם צבעים:
  מומלץ להימנע ככל הניתן משתייה של תה, קפה, וכמובן עישון. מדובר על שלושה גורמים מרכזיים אשר גורמים באופן ישיר לשיניים לאבד מהגוון הטבעי שלהן ולהצהיב.
 3. שמירה על הגיינת הפה וצחצוח נכון:
  הקפדה על צחצוח שיניים שלוש פעמים ביום, חוט דנטלי, מי פה, יכולה להבטיח שמירה על תוצאות ההלבנה לאורך זמן, וכמובן גם על שיניים בריאות וחזקות יותר.אישה עושה הלבנת שיניים באמצעות בשיטת הלד

לסיכום, הלבנת שיניים הינו תהליך פשוט, מהיר, ויעיל אשר רבים בוחרים לעבור מידי יום ובכך לזכות בחיוך מושלם. מומלץ לבצע את התהליך במרפאת שיניים מקצועית, על ידי רופא שיניים אשר עבר הכשרה בתחום האסתטיקה הדנטלית. כך תוכלו להבטיח את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר, וכמובן את התוצאה הטובה ביותר. 

אנשים מנקים שיניים לא אמיתיות
הלבנת שיניים

הבהרת שיניים

עד לפני מספר עשורים, רפואת השיניים עסקה בעיקר בבריאות השיניים, כאבים ובעיות בפה. בשנים האחרונות עלתה במודעות לאסטטיקה ואיתה אפשרויות טיפול שהלכו והשתפרו. אם ישאלו

קרא עוד »
הלבנת שיניים לפני ואחרי
הלבנת שיניים

כמה עולה הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא אחד מהטיפולים היותר נפוצים של עולם רפואת השיניים. כן, הרבה אנשים לא ממש מרוצים ממראה השיניים שלהם, שהלכו והפכו צהובות יותר עם

קרא עוד »
אנשים מנקים שיניים לא אמיתיות
הלבנת שיניים

הלבנת שיניים בלייזר

בואו נתחיל בתרגיל קטן, שממנו נוכל לצאת לדרך. גשו לרגע למראה הקרובה אליכם, חייכו חיוך רחב, וחשבו עם עצמכם על השאלה הבאה: האם אתם מרוצים

קרא עוד »
אישה מחייכת עם שיניים לבנות
הלבנת שיניים

הלבנת שיניים ביתית

נכון שלפעמים אתם מרגישים שהייתם מעדיפים לא להיות תלויים באף אחד, ולהצליח לעשות את כל מה שאתם רוצים בעצמכם? כן, אין תחליף לתחושת העצמאות הגדולה

קרא עוד »
שן צהובה ופגומה מבקשת עזרה
הלבנת שיניים

מה הם הגורמים לשיניים צהובות?

כולנו אוהבים את השיניים שלנו לבנות ונקיות, אבל אין מה לעשות – בסופו של דבר, כנראה שרובנו, אם לא כולנו, נחווה תהליך של הצהבת השיניים.

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!