יישור שיניים

יישור שיניים

מכיוון שזה כל כך חשוב גם לבריאות הפה שלך וגם לבריאות הכללית שלך, אתה באמת צריך לדעת את כל האפשרויות שלך כשמדובר בשירותי יישור שיניים. זה כולל הרבה יותר ממה שאתה מבין וזה לא רק עבור בני נוער בלבד.

איך אורתודונטיה עובדת?

יישור שיניים משתמש ביכולתו הטבעית של הגוף לחדש את הרקמה שלו באמצעות כוח קל ועקבי כדי להעביר את השיניים לאט ובעדינות למצב טוב יותר ולעצב עצם מחדש.

אף פעם לא מאוחר לנצל את טיפולי האורתודונטיה. יישור שיניים יכול לעזור לכם לבנות חיוך טוב יותר שיגביר את הביטחון העצמי שלכם ויתרום לחייכם החברתיים והמקצועיים. יישור שיניים לא רק עוזר במראה, אלא גם יעזור לך לנשוך, ללעוס ולדבר טוב יותר. קל יותר לנקות שיניים מיושרות כהלכה, מה שיביא לפה בריא יותר.

טיפול ביישור שיניים יכול לפתור מספר בעיות נשיכה, כולל:

  • ליקוי סגר (Underbite)
  • סגר צלבי או אנדר-בייט (כאשר נותר רווח בין השיניים העליונות והתחתונות כאשר הלסתות סגורות)
  • סגירה פתוחה
  • צפיפות או מרווח יתר 

יותר מרק פלטות מתכת

תחום האורתודונטיה עשה דרך ארוכה מאז הימים בהם האופציה היחידה לפלטה הייתה חוטי מתכת וסוגרים. הנה כמה מהאפשרויות שלך היום:

פלטה ממתכת

אלה נצמדים לצמיתות לשיניים שלך ויכולים להוריד אותם על ידי האורתודנט בסיום הטיפול.

האורתודנט מהדק את החוטים במהלך הטיפול כדי לעזור בהזזת השיניים. ישנן מגבלות מסוימות על מזון ושתייה בטיפול זה. ייתכן שיהיה עליך ללבוש אותם במשך 3 שנים או יותר, תלוי איך הטיפול שלך מתקדם.

ניתן לטפל ברוב בעיות הנשיכה והיישור באמצעות פלטות מתכת.

Invisalign

הם גשרי יישור פלסטיק שקוף שניתנים להסרה בקלות. ניתן להסיר לאכילה ולצחצוח שיניים או לשימוש בחוט דנטאלי.

הטיפול כולל מערך יישור חדש כל שבועיים כאשר השיניים עוברות ליישור נכון. Invisalign יכול גם לטפל בבעיות יישור פשוטות ומסובכות.

פלטה לשונית

פלטות לשוניות הן פלטות המחוברות לחלק האחורי של השיניים במקום הקדמי, מה שהופך אותן לבלתי נראות כמעט לאנשים סביבך.

הן מורכבות מסוגרים וחוטים כמו סוגריים מסורתיים, אך בגלל מיקומם הם נסתרים יותר.

מטופלים עם ליקוי סגר מסוג Overbit חמור אינם מועמדים טובים לסוגרים לשוניים מכיוון שתנוחת השיניים עשויה להפעיל לחץ רב מדי על הסוגריים המובילה לנפילת הסוגריים.

קשה יותר לנקות אותם כראוי מכיוון שקשה יותר להגיע אליהם על גב השיניים.

יתכן ותתקשו בדיבור. מכיוון שהסוגרים נמצאים בחלק הפנימי של השיניים שלך, זה ירגיש קצת מוזר בהתחלה ואתה עלול לחוות קושי כלשהו בדיבור עד שתתרגל אליהם. מכיוון שלשונך תכה בסוגריים, אתה עלול גם לפתח פצעים בלשונך.

פלטות קרמיקה

ממש כמו פלטות מתכת, אך במקום סוגרי מתכת, האורתודנט מעלה פלטות קרמיקה בצבע השן. הם נראים פחות מהפלטה המתכתית, אך עליך להיזהר ממאכלים ושתייה המכתים את הקרמיקה.

ריטיינר

אם אתה עובר טיפול אורתודונטי, בשלב מסוים ככל הנראה תלבש ריטיינר. זה נפוץ שלאחר הגשר יש צורך ללבוש ריטיינר על החלק העליון או התחתון או שניהם במשך שישה חודשים לפחות כדי להחזיק את השיניים שהוזזו לאחרונה. לפעמים אם בעיית היישור היא מינורית, ייתכן שתצטרך רק ללבוש את הריטיינר ולא תצטרך לשים גשר בכלל.

יישור שיניים לכולם

דבר חשוב נוסף עבורך להבין לגבי שירותי יישור שיניים הוא שהם לא מיועדים רק לבני נוער או ילדים. מרבית המבוגרים עד גיל 70-80 יכולים ליהנות מטיפול ביישור שיניים. כל עוד השיניים והחניכיים במצב טוב ויכולות לעמוד בלחץ הפלטה על השיניים, אז לא אמורה להיות שום בעיה. עם אנשים שחיים עד גיל 100, לא נחמד לדעת שאתה עדיין יכול לקבל חיוך שאתה גאה בו בכל גיל?

אפשרויות כירורגיות זמינות

שירותי אורתודונטיה כוללים לא רק סוגים שונים של גשרים. ישנן אפשרויות כירורגיות גם כן. ניתוח יכול לעזור להאיץ את הטיפול האורתודונטי שלך. ניתוח יישור שיניים פועל בצורה הטובה ביותר עבור אנשים עם ליקוי סגר בכל סוג או יישור לסת. אם יש לך רק כמה שיניים עקומות. ניתוח באמת אינו נחות כדי להשיג את התוצאות שאתה מחפש.

הניתוח דורש הרדמה מקומית בלבד וכולל מיקום מחדש של החניכיים והעצמות המחזיקים את השיניים במקום. אמנם מדובר בניתוח קל, אך עדיין מדובר בניתוח ולכן תמיד קיים סיכון קל לסיבוכים, כולל כאב, נפיחות, דימום וזיהום.

בנוסף, יש ניתוח אורתוגנתי. אם השיניים העקומות שלך נובעות מכוונון לא נכון של הלסת שלך, רופא השיניים שלך עשוי להציע ניתוח לסת מתקנת אשר יתקן עיוותים בשלד בכדי ליישר מחדש את הלסת שלך. ניתוח זה חייב להיעשות בבית חולים על ידי כירורג פה ולסת ובדרך כלל כולל לוחות או ברגים וחוטים כירורגיים.

סיכונים

טיפול יישור שיניים אינו מסוכן במיוחד, אך כמו בכל התערבות בגופך, הוא טומן בחובו סיכונים קלים.

בין אם אתם בוחנים טיפול אורתודונטי עבור ילדכם, ובין אם אתם שוקלים אפשרויות טיפול כמבוגר, חשוב שיהיה לכם המידע על מנת שתוכלו לשקלל את הסיכונים והיתרונות שבטיפול לפני שתקבלו החלטה.

להלן כמה מהסיכונים והסיבוכים הקלים הנפוצים שיכולים לנבוע מטיפול ביישור שיניים:

כאב שיניים ואי נוחות קלה

כאשר אתה מתחיל את הטיפול הראשון, אתה עלול להרגיש אי נוחות קלה כאשר הפה שלך מתרגל לציוד האורתודונטי והשיניים שלך מתחילות לנוע. אי נוחות זו תשתנה מאדם לאדם, ותלויה בסף הכאב שלך ובטיפול שבחרת.

אם אתם חשים אי נוחות כלשהי בגלל הלחץ על השיניים, אנו ממליצים ליטול משככי כאבים ללא מרשם.

שריטות וכיבים

בתחילת הטיפול האורתודונטי שלך, זה די נפוץ להרגיש כמה שריטות וכיבים קטנים בחלק הפנימי של הפה שלך, במיוחד אם אתה לובש מכשיר מותאם כגון פלטה. בדרך כלל זה יקרה רק כמה ימים, עד שהפה שלך יתרגל לצורת הפלטה שלך.

עם זאת ניתן לפתור זאת בקלות באמצעות שעווה אורתודונטית, שזו דרך קלה ומיידית להגן על הפה שלך בשלב ראשוני זה.

זיהום חניכיים

שמירה על היגיינת הפה חשובה לכולם, אך חשוב במיוחד אם אתם עוברים כל סוג של טיפול יישור שיניים. היגיינת הפה לקויה עלולה להוביל לדלקת חניכיים אשר עלולה להאט את תנועת השיניים שלך – אם אתה לובש מכשיר אורתודונטי, פירוש הדבר שהטיפול נמשך זמן רב יותר. במקרים מסוימים הזיהום עלול לגרום נזק בלתי הפיך לרקמות התומכות בשיניים.

הקפידו לשמור על שגרת בריאות היגיינת הפה ובצעו את ההנחיות של רופא השיניים למניעת דלקות חניכיים. ניקוי מקצועי קבוע אצל רופא השיניים יעזור גם הוא.

דמינרליזציה של אמייל

מצב בו האמייל נשחק משן, יכול להתרחש במהלך הטיפול האורתודונטי, במיוחד במכשירים קבועים כגון פלטה. זה נגרם בעיקר על ידי סוכר, שמתחיל תהליך ריקבון באמייל. אם אתה נותן למצב להחמיר, לאורך זמן ריקבון זה עלול להוביל לחורים ולעששת, שנראים ככתמים לבנים או צהובים על השיניים.

מחיר יישור שיניים

המחיר של יישור שיניים כמובן משתנה בהתאם לסוג הטיפול הנבחר. יש טיפולים יותר יקרים ויש פחות יקרים. 

הטיפולים נקבעים לפי מצב השיניים שלכם ומה יותר מתאים לתיקון המצב שלכם. לדוגמה, גשר מתכת הוא יותר יקר מריטיינר אבל זול יותר מניתוח.

כמו כן יש סוגים שונים של גשרים שהמחיר שלהם משתנה. גשר המתכת הוא בדרך כלל הזול מבניהם, אך החיסרון שלו זה כמובן המראה האסתטי, בעוד שהאחרים יותר נסתרים אבל יותר יקרים.

המחיר של גשרים נע בין 10 אלף שקל ועד 30 אלף שקל ולפעמים יותר. מחיר ניוח גם כן יכול לנוע בטווח שבין 20 אלף שקלים ל-35 אלף שקלים.

ילדה מחייכת עם גשר
יישור שיניים

כמה עולה יישור שיניים

יישור שיניים הוא אחד מטיפולי השיניים הכי מבוקשים בעולם של רפואת השיניים. כן, לצערנו לא מעט אנשים סובלים משיניים לא ישרות, שמקבלות את צורתן בעקבות

קרא עוד »
ילדה מחייכת עם גשר בשיניים
יישור שיניים

יישור שיניים: מה הן השיטות העיקריות?

אם אתם חולמים ומעוניינים בחיוך המושלם ייתכן ויישור שיניים יכול להוות פתרון יעיל עבורכם. חיוך מושלם, מעניק לנו ביטחון עצמי, כרטיס ביקור מול חברים, מכרים,

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!