יישור שיניים בשיטת Invisalign

יישור שיניים בשיטת Invisalign

זמן קריאה משוער: 5 דקות
לפני ואחרי - חיוך של בחורה עם ובלי שיניים עקומות ולבנות

בעולם אסתטיקת הפה והחיוך, בעיות של שיניים עקומות וחוסר סימטריה בשיניים הן מהנפוצות ביותר, כאשר סיכוי מאוד סביר שגם אתם סובלים מכך ברמה כזו או אחרת. אם גם אתם עדיין מקשרים את המילים "יישור שיניים" עם מכשור דנטלי-אורתודנטי אגרסיבי, מאוד בולט לעין ולא מאוד ידידותי לשימוש (למשל, גשרים, ריבועים וברזלים, פלטה וכו'), אז אנחנו שמחים לבשר לכם שאתם לגמרי לא בלופ. היום, שיטת Invisalign ליישור שיניים שקוף מאפשרת מהפכה אמיתית, עם תוצאות מדהימות ודיסקרטיות מושלמת של הטיפול. 

ד"ר אילן הכט, ממרפאת הכט סמייל ברמת אביב, הצטרף אלינו והכין לקוראי ועוקבי אתר בי-אסתטיק כתבה שמסבירה את כל מה שצריך לדעת על שיטת Invisalign יישור שיניים. למה ניתן לצפות, מה לוחות הזמנים ואיך משיגים תוצאות אופטימאליות מטיפול יישור השיניים החדשני והמהפכני הזה, אשר כבש בסערה את כל העולם, כולל סלבריטאים רבים (שכנראה לא ידעתם אפילו שמשתמשים במיישרי שיניים, כי הם עד כדי כך שקופים ודיסקרטיים!) אז בואו נצא לדרך ומיד תדעו הרבה יותר על יישור שיניים שקוף עם מיישרי אינוויזיליין. 

האופציה השקופה – מהפכה ביישור שיניים!

לו הייתה בידכם הבחירה, האם ליישר את השיניים שלכם ולתקן חוסר סימטריה של החיוך עם פלטת מתכת לא מאוד נוחה או עם מערכת בולטת למדי של "ריבועים" וחוט מתיחה ממתכת או עם מערכת מותאמת אישית של מיישרי שיניים שקופים וכמעט בלתי נראים, המתלבשים על השיניים שלכם בדיוק מושלם – במה הייתם בוחרים? 

אנחנו לגמרי יודעים במה אנחנו היינו בוחרים! כך גם רוב האנשים בעולם, בכל גיל, אשר יעדיפו להצטרף למהפכת יישור השיניים השקוף שהביאה לתחום שיטת Invisalign. אמנם שיטת אינוויזיליין הושקה, במודל המקורי שלה, כבר ב-1998, אך רק בשנים האחרונות היא צברה תאוצה ופופולאריות והפכה לכה נחשקת ומרכזית בעולם האסתטיקה הדנטלית ושיפור החיוך. 

זה אולי נשמע בהתחלה כמו משהו שהוא "טוב מכדי להיות אמיתי", אבל למרבה השמחה, טכנולוגיות בתחום רפואת השיניים התפקודית והאסתטית עשו קפיצה אדירה וכיום באמת ובתמים אפשר להשיג תוצאות מדהימות, מותאמות אישית וגם מהירות ביישור שיניים, עם מערכת דיסקרטית, נוחה לשימוש ואשר מותאמת לגמרי למבנה השיניים והפנים שלכם! 

מה זה Invisalign יישור שיניים שקוף?

Invisalign הוא מותג יישור השיניים השקוף הראשון שיצא לשוק וגם המוכר ביותר בכל רחבי העולם כיום, שם מותג שכבר הפך גנרי לטיפול יישור שיניים שקוף, כאשר הניסיון והביצועים בשטח מוכיחים שוב ושוב שאכן מדובר על הטיפול היעיל, האיכותי והטוב ביותר בקטגוריה הולכת וגדלה זו של אסתטיקה דנטלית. 

שיטת Invisalign ליישור שיניים שקוף כוללת מערכת של מיישרי שיניים שקופים המותאמים אישית למידות ומאפייני השיניים והפה של המטופלים, המיישרים דקים מאוד ועשויים מחומר תרמו-פלסטי רפואי שהינו שקוף לגמרי (נקרא SmartTrack). היישום של השיטה נעשה על ידי לבישת המיישרים על גבי השיניים, פשוט מלבישים כל פלטת יישור שקופה על הלסת העליונה ו/או התחתונה, היא יושבת בצורה מושלמת ומדויקת מאוד ואפשר להמשיך בשגרת חיים רגילה לחלוטין – מבלי שאף אחד רואה שאתם משתמשים במוצר יישור שיניים!

הרעיון הטיפולי מאחורי Invisalign יחסית פשוט ומוכר הרבה מאוד זמן באורתודנטיה ואסתטיקת החיוך, כאשר במקרה כאן היישום הטכנולוגי והמעשי כה חכם, מדויק ואיכותי שכל חוויית השימוש וגם התוצאות הופך את הטיפול לחבילה מנצחת ואופטימאלית. 

במהותה, שיטת Invisalign ליישור שיניים שקוף – כפי שניתן להבין משמה – מיועדת להפוך את הטיפול האורתודנטי/אסתטי של יישור השיניים ותיקון בעיות סימטריה ומיקום לפחות בולט ויזואלית וליותר ידידותי לשימוש. אין להמעיט בערך דברים אלו, עצם הדיסקרטיות של הטיפול (המיישרים למעשה בלתי נראים!) ונוחות השימוש, מאפשרות בפועל תוצאות טובות ומדויקות יותר משיטות טיפול ויישור אחרות. 

*טיפ בונוס: משמעות השם Invisalign היא שילוב חכם וממותג של המילה באנגלית ל"בלתי נראה" יחד עם המונח הרפואי ליישור שיניים – Invisible + Align.

איך השיטה עובדת ומיישרת את השיניים

העיקרון הטיפולי הוא כאמור פשוט ודומה לטכניקות יישור שיניים ואורתודנטיה ישנות יותר – כאשר עם אינוויזיליין התוצאות טובות יותר וכמובן נוחות השימוש והאלמנט הוויזואלי של הטיפול מקבלים שדרוג אדיר. כל סט של מיישרים שקופים מולבש על השיניים (על כל מערך השיניים בלסת העליונה או התחתונה, מקצה לקצה) ומפעיל לחץ מדויק ובמידה האופטימאלית כדי, לאט לאט, להזיז את השיניים הרלוונטיות למקומן הטבעי והנכון בפה. בנוסף לפלטות השקופות, מרכיבים Attachments על השיניים, אלו נקודות אחיזה שיחד עם המיישרים מאפשרות תזוזה של השיניים למקומן הנכון. 

ככל שטיפול Invisalign מתקדם והשיניים מתחילות לנוע בצורה הדרגתית, איטית ומדויקת למקומן הנכון, מחליפים את המיישרים השקופים כדי להתאים לשלב הטיפולי הרלוונטי – הכל לפי תכנון מקדים מושכל ומתקדם, שהוא הכרח רפואי וטיפולי כדי להשיג תוצאות אופטימאליות וגם מה שמבדל רופאי שיניים שונים המציעים טיפולי יישור שיניים שקוף עם Invisalign. 

באילו מצבים ובעיות דנטליות טיפול Invisalign יכול לעזור?

שיטת Invisalign יישור שיניים שקוף משמשת למגוון רחב של מצבים ובעיות, כולן קשורות לבעיות מבניות, תפקודיות, סימטריות ו/או אסתטיות של השיניים – משיניים עקומות ועד בעיות מנשך ורצון לשפר את מראה החיוך ולהפוך אותו לסימטרי ואסתטי יותר. 

ההתוויות המדויקות של Invisalign מדברות על יעילות טיפול מוכחת וגבוהה לבעיות הדנטליות הבאות:

 • שיניים עקומות, לא סימטריות ואשר צמחו או הגיעו למיקום לא אופטימאלי בחלל הפה.
 • רווחים גדולים מדי בין השיניים או לחלופין שיניים צפופות מדי.
 • מנשך פתוח – כאשר אי אפשר לסגור לגמרי את השיניים התחתונות והעליונות זו על זו.
 • מנשך צלבי, קדמי או אחורי.
 • סגר מנשך הפוך קדמי / UNDERBITE – שיניים תחתונות בולטות  החוצה מעבר לשיניים עליונות.
 • סגר מנשך אנכי / OVERBITE – שיניים עליונות קדמיות בולטות החוצה מעבר לשיניים התחתונות.

לפני תחילת טיפול יישור שיניים והתאמה אישית של מיישרי Invisalign, הרופא המטפל יבצע אבחון והערכה ויוכל להגיד לכם האם הטיפול רלוונטי ויהיה יעיל עבורכם – לא כל מצב מתאים לשיטה זו וחשוב להבין זאת מראש כדי למנוע עוגמת נפש והוצאה מיותרת.

מה היתרונות של יישור שיניים שקוף – למה לבחור Invisalign?

אם עוד לא שכנענו אתכם ששיטת Invisalign ליישור שיניים שקוף עדיפה בכל הרבה מובנים על האלטרנטיבות המיושנות והמשמעותית פחות אסתטיות ונוחות, אז הנה היתרונות המרכזיים של בחירה בשיטת אינוויזיליין:

 • שימוש בגשר יישור שקוף המתלבש על השיניים במדויק מאפשר שגרת חיים כמעט רגילה לגמרי וכמובן דיסקרטיות אופטימאלית.
 • יישור שיניים עם מיישרי Invisalign אינו מייצר כאבים או אי נוחות בשיניים ובפה, כי הלחץ מדויק ועדין יותר, מבלי להתפשר על יעילות.
 • זה הכי "להיות עם ולהרגיש בלי" שאפשר להשיג היום באורתודנטיה ורפואת שיניים אסתטית. 
 • הטיפול מותאם אישית לגמרי – לפי מבנה השיניים, הפה והפנים הייחודי של כל מטופל ומטופלת! נוחות משודרגת ותוצאות עדיפות. 
 • כשרוצים לאכול, לצחצח שיניים או לשתות משהו מסוים, אפשר בקלות להוריד את המיישרים. 
 • עם Invisalign, לא רואים את המיישרים אבל את התוצאות רואים במהירות ועם יעילות מעולה.

מה חשוב לדעת לפני טיפול יישור שיניים בשיטת Invisalign?

לפני ואחרי - חיוך של בחורה עם ובלי שיניים עקומות ולבנות
לפני ואחרי טיפול ליישור שיניים בשיטת Invisalign

משך הטיפול עם מיישרים שקופים של Invisalign הוא מינימום של 3 חודשים ומקסימום של 24 חודשים, בהתאם למצב הספציפי שלכם ולתכנון מקדים מדוקדק ומקצועי של הרופא – קריטי להצלחה! אין לו"ז טיפול אחיד שנכון לכולם וזה מאוד אינדיבידואלי. בכל חודש וחצי מגיעים לביקורת. החלפת הפלטות מתבצעת לפי התכנון המקדים והתוצאות בפועל. 

כדי לראות תוצאות איכותיות ומהירות, חשוב מאוד להקפיד על לבישת המיישרים השקופים של Invisalign במשך לפחות 22 שעות ביום (מוציאים באכילה וצחצוח שיניים).

בגלל ההתאמה האישית ומגוון המצבים הרלוונטיים לשיטת Invisalign, התכנון המקדים של המיישרים וההתאמה האישית למבנה השיניים, הפה ומבנה הפנים הוא הכרחי ולגמרי אי אפשר בלעדיו. בהכט סמייל למשל, אנחנו מבצעים תכנון פרטני ומאוד מתקדם טכנולוגית (כולל הדמיה דיגיטלית של התוצאות בסוף!), גם מיישרים את השיניים וגם משפרים את החיוך כולו ליפה, מתאים ואסתטי יותר – כפי שניתן לראות בתוצאות הרבות שלנו.

במידה ופיספסת משהו במאמר:
אהבת? שתף את המאמר עם חברים!
Facebook
Twitter
Print
Email
מגזין בי אסתטיק - BeAesthetic
מגזין בי אסתטיק - BeAesthetic

בי אסתטיק הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני ולא פרסומי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!