שחזור דנטלי

זמן קריאה משוער: 4 דקות
תיאור תוצאת שחזור השיניים

חלל הפה שלנו הוא אחד המקומות המרכזיים שנמצאים בפנים שלנו בפרט ובגוף שלנו בכלל. בין אם אתם שמים לב לכך באופן מודע ובין אם לא, בכל שיח, מהשיח הקצר ביותר ובוודאי שבשיחות ארוכות יותר, אנחנו שמים לב לחלל הפה של האדם שמדבר איתנו. אנחנו מסתכלים על החיוך שלו ועל השיניים שלו, ולא פעם אנחנו נחשפים למראות זוועתיים במיוחד. כדי להבטיח שחלל הפה שלכם יהיה תמיד מקום שנעים להסתכל עליו, ובשביל שהוא יוכל להוות עבורכם לא פחות ממקור לגאווה, החלטנו לספר לכם קצת יותר על שיחזור דנטלי ועל האפשרויות השונות שהוא מביא איתו. אז אתם מוכנים להפוך את חלל הפה למושלם? קדימה, יצאנו לדרך!

בואו נתחיל מהבסיס: מה זה שחזור דנטלי?

שחזור דנטלי הוא שם כולל שתחתיו נכנסים טיפולים שיניים שונים, אשר יכולים להקנות לחלל הפה את הנראות המושלמת שלו. שיחזור דנטלי הוא האפשרות שלכם להפוך את סט השיניים שלכם לשלם, מלא ובעל נראות אסתטית נהדרת, והוא מתבצע על ידי מיטב רופאי השיניים בארץ.

למי מיועד שחזור דנטלי?

כולנו יכולים לחשוב על לפחות אדם אחד שחלל הפה שלו משך את תשומת הלב שלנו בצורה מיוחדת, בשל הנראות החריגה שלו. אצל חלק מהאנשים הנראות הזו באה לידי ביטוי בצבע שיניים כהה ולא מחמיא, אצל אנשים אחרים הנראות הזו מתבטאת דרך שברים וסדקים בשיניים, ואילו אנשים מסויימים מסתובבים עם חלל פה שחסרות בו שיניים, בשל סיבות רפואיות או נפילת השן ממכה חזקה.

שיחזור דנטלי מיועד למי שחלל הפה שלו חסר בשיניים, מטעמים שונים כמו אלו שהזכרנו או מטעמים אחרים. שיחזור דנטלי מאפשר הצבת שיניים מלאכותיות במקום השיניים הטבעיות שאינן נמצאות עוד בחלל הפה, על ידי שימוש בכתרים מסוגים שונים.

שחזור דנטלי – מאיפה מתחילים?

שחזור דנטלי הוא הליך ארוך שכולל כמה וכמה שלבים שונים. היות ומדובר כאן על פעולה שצריכה להתבצע באופן מדויק לחלל הפה של המטופל, במסגרת השלבים השונים מתבצעות מדידות והדמיות שיוכלו לאפשר את התאמת הטיפול בצורה מושלמת למאפיינים הספציפיים של כל מטופל.

כחלק מהשלבים, ייבדק הצורך לטיפולים מקדימים שיאפשרו שיחזור דנטלי להיות יעיל כמו שהוא אמור להיות. בין היתר, יכולים להיקבע טיפולים כמו עקירות או ניקיון החניכיים בטרם יוצבו הכתרים במסגרת טיפול שיחזור דנטלי.

שחזור דנטלי – סוגים

כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, כדאי גם לדעת אילו סוגים של שיחזור דנטלי קיימים היום בעולם רפואת השיניים. הסוג הראשון שנדבר עליו הוא כתר זירקוניה, שנחשב לאחד הסוגים המובילים ביותר בעולם של שיחזור דנטלי. כתר מסוג זה משמש לשם שיחזור דנטלי, שהצורך בו עולה מתוך אובדן השן. אובדן השן יכול לנבוע בעקבות הצטברות גדולה של עששת, ובעקבותיה ריקבון של השן שצריכה להיעקר, כמו גם בעקבות מיקום בעייתי שלה שגורם לעקירתה, או מכל סיבה כזו או אחרת.

כתר זירקוניה הוא כתר אהוב ביותר על רופאי השיניים, היות והוא נוח ביותר לעבודה, משתלב בצורה נהדרת עם החניכיים, בעל מראה טבעי, והעמידות שלו היא ארוכת טווח בצורה בולטת על פני האפשרויות האחרות לכתרים. נקודה שחשוב להכיר בנוגע לכתרי זירקוניה היא שהם בדרך כלל מביאים איתם מחירים יקרים יותר מאשר סוגי הכתרים האחרים, מחירים שנעים בין 2,500 ש"ח עד 5,000 ש"ח לשן בודדת בדרך כלל.

שחזור דנטלי מחרסינה

סוג נוסף של שיחזור דנטלי הוא שיחזור דנטלי מחרסינה. שיחזור דנטלי מסוג זה מבוסס על זירקוניה או על מתכת, וגם הוא נחשב לסוג נפוץ במיוחד בקרב המטופלים. הוא מלא ביתרונות כמו עמידות גבוהה נוראות טבעית ביותר, ובמקביל הוא מביא איתו מחירים זולים יותר שנעים בין 3,500 ש"ח עד 4,000 ש"ח לשן בודדת.

שחזור דנטלי מסוג אי מקס

שחזור דנטלי מסוג אי מקס הוא אחד מסוגי השיחזורים היותר אמינים שקיימים בעולם רפואת השיניים, ובתחום שיחזור דנטלי באופן ספציפי. שיחזור דנטלי מסוג אי מקס ידוע בתור העמידות הגבוהה שלו לטווח הארוך, ולכן גם מחירו היקר עומד על בין 3,500 ש"ח ל-6,000 ש"ח עבור שן אחת. לצד מחירו היקר, שגורם לאנשים רבים שלא לבחור בו, מי שיכול לאפשר לעצמו שיחזור דנטלי מסוג זה מבטיח לעצמו הרבה שקט נפשי בהמשך.

שחזור דנטלי זמני

שיחזור דנטלי זמני הוא סוג של שיחזור שבו יש להשתמש בשלבי ביניים, שבין המצב הנוכחי בחלל הפה – שחסר בשיניים, לבין המצב המתקדם של שיחזור דנטלי מלא. במסגרת שיחזור דנטלי מסוג זה נעשה שימוש בחומרי אקריל וקומפוזיט שאינם נתמכים במתכת. לא מדובר כאן על שיחזור דנטלי מתפשר או חלש בשום אופן, והוא בהחלט בעל עמידות גבוהה עד לחשיפת השתלים והכתרים הקבועים.

החשיבות של שיחזור דנטלי

אין דבר פחות נעים מאשר להסתובב בעולם עם חלל פה שלא גורם לכם להרגיש בטוחים ושלמים עם עצמכם. המבטים החודרניים, הצורך להשפיל מבט בזמן צחוק או חיוך, והאכילה המוקפדת שמנסה כמה שיותר לצמצם את חשיפת חלל הפה, כל אלו מאפיינים את האנשים שסובלים מחלל פה שאינו מלא בשיניים, חלל פה שגורם להם להרגיש מבוכה גדולה.

שיחזור דנטלי יכול לעשות סוף לכל הסיפור הזה, ולהחזיר לכם את תחושות הביטחון העצמי שאיתם אתם כל כך תשמחו להסתובב בחיי היום יום שלכם.

מתי עושים שחזור דנטלי?

שחזור דנטלי, כמו מרבית טיפולי השיניים השונים, הוא לא עניין שמומלץ להתעכב איתו. להיפך – בעולם רפואת השיניים המשפט "ויפה שעה אחת קודם" הוא משפט שכדאי מאוד להישען עליו. ככל שאתם מעניקים לחלל הפה שלכם בשלב מוקדם יותר את הטיפולים שלהם הוא זקוק, כך אתם יכולים להבטיח שהוא יישאר בריא, אסתטי ויוכל לשרת אתכם בפעולות יום יומיות כמו אכילה או לעיסה.

בנוסף לכל אלו, ביצוע של שיחזור דנטלי בשלב מוקדם יחסית יוכל להביא איתו מחירים נמוכים יותר, ולמה? ובכן, ככל שחלל הפה שלכם מגיע לטיפול בשלבים מעוכבים יותר ובריאים פחות, כך הטיפולים בו הופכים להרבה יותר מורכבים מאלו שהם היו יכולים להיות בהתחלה. ככל שהמורכבות של הטיפולים עולה, כך גם המחיר שלהם עולה בהתאם, וחבל – באופן הזה אתם סובלים יותר גם מבחינת כאבים בפה וגם מבחינת כאבים בכיס.

שחזור דנטלי עושים עם מומחים

שחזור דנטלי, כמו שבוודאי כבר הצלחתם להבין בעצמכם, הוא לא פעולה חובבנית שיכולה להיעשות בצורה פחות ממושלמת. רופאי שיניים וטכנאי שיניים חובבנים הם לא אנשי מקצוע שיש להם מקום בטיפול מסוג שיחזור דנטלי או בכלל, ואתם בוודאי לא רוצים להיות שפני הניסיונות שעלולים לשלם ביוקר על הנסיונות הלא מוצלחים.

בחרו את רופא השיניים המטפלים בשיקום הפה שלכם ובשאר טיפולי השיניים שלכם בצורה קפדנית, תוך התחשבות בקריטריונים כמו וותק, ניסיון, המלצות ומחירים הוגנים. ככל שתתקבל תמונת מצב אמינה יותר כלפי רופא השיניים שבו אתם עתידים לבחור, ככה תוכלו להיות רגועים יותר, ולדעת שאתם נמצאים בידיים טובות לקראת שיחזור דנטלי שיעניק לכם את המראה שתמיד רציתם. אז קדימה, זה הזמן שלכם לגשת לשחזור דנטלי, ולהתחיל לחייך לעולם בדיוק כמו שמגיע לכם!

במידה ופיספסת משהו במאמר:
אהבת? שתף את המאמר עם חברים!
Facebook
Twitter
Print
Email
מגזין בי אסתטיק - BeAesthetic
מגזין בי אסתטיק - BeAesthetic

בי אסתטיק הינו פורטל מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש, בכדי שהגולשים בו יוכלו לצרוך מידע עיוני ולא פרסומי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!