טיפולי שיניים לנשים בהריון

תקופת ההריון היא מצד אחד תקופה מרגשת שמביאה לעולם אדם חדש וקטן, ומן הצד השני היא דורשת מאיתנו הנשים, מודעות גבוהה יותר לגוף, על אף רגעים נעימים יותר ונעימים פחות. נקודה חשובה בתקופת ההריון שלנו היא שמירה על הגיינת הפה, במיוחד בתקופת ההקאות בתקופה הראשונה. לכן, המדריך הבא יתן את כל המידע החשוב אודות טיפול שיניים בהריון.

 

חניכיים ושיניים – מה קורה להם בזמן הריון?

בזמן ההריון האישה עוברת שינוי הורמונלי וכתוצאה מכך מושפע גם אזור הפה, החניכיים והשיניים. להלן מספר שינויים ותופעות אשר מתרחשות בזמן הריון שכדאי להכיר:

  1. הדם זורם בצורה מוגברת באזור רקמות החניכיים.
  2. בחילות והקאות בשליש הראשון להריון הן תופעה נפוצה עקב התפתחות ראשונית של גוף העובר וכן עקב השינוי ההורמונלי.

 

המלצות לטיפול שיניים בהריון

על כן, בעקבות השינוי ההורמונלי בגופנו בזמן הריון, עלינו לדעת כיצד נכון לטפל בפה שלנו, ולשמור עליו גם בתקופה זו. להלן מספר המלצות שכדאי להכיר:

  1. בתקופת השליש הראשון חשוב מאוד להקפיד על צחצוח שיניים או שטיפה בעזרת מי פה לאחר הקאה. בעזרת הקפדה על כלל זה תוכלו להמנע מפגיעה בשיניים עקב החומציות העולה בהקאה.
  2. ניתן לבצע טיפולים שנועדו לשמור על השיניים בזמן תקופת השליש השני להריון. ניתן לבצע טיפולים כדוגמת סתימות, שיננית ועקירות.
  3. במהלך השליש השלישי והאחרון להריון, אין מניעה לבצע טיפול שיניים אך יש לעשות זאת בזהירות. ייתכן ותחוו אי נוחות מסוימת בשל משקל הבטן אך זה טבעי.
  4. ניתן לקבל טיפולים דחופים הנחשבים לעזרה ראשונה על מנת למנוע בעיות דחופות כדוגמת כאב חזק או זיהום כלשהו באזור הפה.
  5. טיפולים מורכבים יותר כדוגמת טיפולי כירורגיה, שיקום ואסתטיקה מומלץ לעשות רק לאחר הלידה.
  6. ניתן לבצע צילומי רנטגן במהלך השלישי השני והשליש השלישי להריון. כמובן, שיש ליידע את טכנאי הצילום כי הינך בהריון.
  7. יש לקבל המלצות ואישור רופא עבור כל תרופה שברצונך ליטול. לתרופות עלולה להיות השפעה גם על העובר ולכן ישנם סוגים שונים של אנטיביוטיקה למשל שאינם מותרים לשימוש בעת הריון.

צריכים להיוועץ עם רופא מומחה?

המומחים של בי אסתטיק ישמחו לעמוד לשירותכם. לפרטים נוספים ומציאת רופא שיניים מומחה השאירו פניה באתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *