הקטנת חזה

ניתוח להקטנת חזה הוא ניתוח להסרת שומן, רקמות ועור עודפים מהשדיים שלך. אם יש לך שדיים גדולים שאינם פרופורציוניים לשאר גופך וגורמים לכאבי צוואר, כאבי גב או תסמינים אחרים, ייתכן שאת שוקלת ניתוח להקטנת חזה.

רוב הנשים שעוברות הקטנת חזה מרוצות מאוד מהתוצאות. גברים עם מצבים כמו גינקומסטיה (שבהם שדיים זכריים מוגדלים באופן חריג) עשויים גם לעבור את ההליך.

מכיוון שמדובר בניתוח גדול, עליכם לדעת מה היתרונות, הסיבוכים האפשריים ומה הכרוך בהחלמה.

ייעוץ ניתוחי להפחתת חזה

לפני הניתוח, תיפגש עם המנתח שלך כדי לדבר על ההיסטוריה הרפואית שלך, כולל אם הוצאת גוש מהשד שלך או שיש לך מצבים רפואיים אחרים המשפיעים על השדיים שלך. המנתח שלך ישאל גם על ההיסטוריה הרפואית של משפחתך.

היו פתוחים לחלוטין עם המנתח לגבי ההיסטוריה הרפואית שלכם ומדוע אתם רוצים הקטנת חזה. היו מוכנים לדון בכל הנושאים הרגשיים שהתמודדתם איתם לגבי השדיים שלכם, איך הרגישו לכם שדיים פיזית וכל מצב פיזי שהיה לכם.

המנתח עשוי לצלם את השדיים שלך, למדוד אותם ולדבר איתך על כמה רקמת שד תצטרך להסיר כדי להשיג את מטרתך. תלמד גם על הכנה לניתוח ותכנון החלמתך. ייתכן שתעבור בדיקת ממוגרפיה ושד לפני הניתוח.

במהלך ההתייעצות שלך, המנתח שלך ישאל על הרגליך, כולל אם אתה מעשן ואילו תרופות אתה לוקח. יתכן שתצטרך להפסיק לעשן תקופה לפני הניתוח ולאחריו כדי להבטיח ריפוי תקין. יתכן שתצטרך להפסיק ליטול תרופות מסוימות, כולל אספירין או תרופות נוגדות דלקת אחרות. המנתח שלך ייתן לך הוראות לגבי מה שאתה צריך לעשות.

כיצד להיערך לניתוחים להקטנת חזה

עליך להיות בכושר גופני טוב כדי להיות בטוח שאתה מחלים כמו שצריך, לכן עקוב אחר הוראות המנתח לפני ואחרי ניתוח להקטנת חזה.

לפני הניתוח, הכינו את ביתכם להחלמה. כדאי שדברים אלו יהיו בהישג יד:

 • שפע של קרח
 • גזה ונקי מטליות ומגבות
 • חולצות משוחררות ונוחות
 • משחות או קרמים מיוחדים לפי המלצת המנתח לאתרי החתך

עליכם לתכנן שמישהו יסיע אתכם הביתה ויישאר אתכם לפחות בלילה הראשון לאחר ההליך, אם אינכם שוהים בבית החולים.

נוהל ניתוח להקטנת חזה

בהתאם למקרה שלך, יתכן שתעבור ניתוח להקטנת חזה בבית חולים, או שתצטרך להישאר לפחות לילה אחד בבית החולים. בשני המקרים, תקבלו הרדמה כללית.

ניתוח להפחתת חזה יימשך כשעתיים עד חמש שעות, לעיתים זמן רב יותר.

המנתח שלך יכול להשתמש באחת מכמה שיטות ניתוח, בהתאם לצורת וגודל השדיים שלך, כמה רקמות הם צריכים להסיר וכיצד ברצונך להיראות לאחר הניתוח:

שאיבת שומן: המנתח יבצע חתכים קטנים בעורך ויכניס צינור דק המחובר לוואקום שיוציא שומן ונוזלים מהשד שלך. אפשרות זו מתאימה ביותר להפחתות קטנות ולאנשים שעורם "מתחבר מהר" למקומו.

אנכי או "סוכרייה על מקל": שיטה זו מיועדת להפחתת חזה בינונית ונפילה נראית לעין. המנתח יחתוך סביב העטרה שלך עד לקפל שמתחת לחזה שלך, יסיר רקמה ושומן נוספים, יעצב מחדש את השד וירים אותו.

Inverted-T או "עוגן": המנתח יבצע חתכים סביב קצה הארולה (הרקמה שמסביב לפטמה), מהארולה ועד לקפל השד ולאורך הקפל שמתחת לחזה. סוג זה של ניתוח מתאים ביותר להפחתות גדולות ולאנשים שיש להם הרבה צניחה או חוסר אחידות.

המנתח שלך עשוי להשתמש בצינורות ניקוז ואז לתפור את השדיים ולעטוף אותם בגזה מיוחדת. יתכן שתצטרך גם ללבוש חזייה כירורגית.

התאוששות לאחר הקטנת חזה

צפו לקחת לפחות שבוע חופש מהעבודה לאחר מכן. יש אנשים שצריכים שבועיים, אך כל סיטואציה משתנה. המנתח שלך ינחה אותך על פגישות מעקב להסרת תחבושות ותפרים.

בזמן שתתאושש, תצטרך להפסיק פעילות גופנית לפחות חודש לאחר הניתוח.

לאחר הניתוח, עליך לצפות להרגיש עייף וכאבים בשד. המנתח שלך ייתן לך משכך כאבים דרך הפה כדי להקל עליך בימים הראשונים. כדאי להימנע גם מהרמת משאות כבדים.

יש אנשים שיש להם תגובה רגשית, כמו תחושת דיכאון, לאחר הניתוח. זה יכול להיות נורמלי, אך הקפד לספר לרופא על כל החששות שלך.

סיכונים וסיבוכים

צלקות הן תופעת לוואי רגילה של ניתוח להקטנת חזה. הצלקות הללו יידהו עם הזמן אך לעולם לא ייעלמו לחלוטין. הם עשויים להיות גרועים יותר אם אתה מרים חפצים כבדים מוקדם מדי לאחר הניתוח.

בעיות אפשריות אחרות כוללות:

 • זיהו
 • אובדן תחושה בשדיים או בפטמות, שיכולים להיות קצרים או ארוכי טווח
 • תופעות לוואי של התרופות שיעזרו לך לישון במהלך הניתוח (הרדמה)
 • דימום
 • קרישי דם
 • נפיחות וחבורות
 • נזק לעצבים, לכלי הדם ולחלקים אחרים בגופך

הצורך בניתוחים נוספים

לעיתים נדירות, סיבוכים מסוימים, כגון ריפוי לקוי של אזור הפטמה, עשויים לדרוש השתלת עור.

פנה מיד לרופא שלך:

 • בסימן הראשון של זיהום, כולל אדמומיות, רגישות או נפיחות חריגה באתר הניתוח, או חום
 • אם יש לך הפרשות חריגות מאתר החתך (כולל מוגלה)
 • אם אחד מהתפרים יוצא לפני שאתה אמור להסיר אותם

כמה דברים אחרונים שכדאי לדעת

 1. את רוצה לוודא שהשדיים שלך הפסיקו לפני

יש סיבה שהקטנת חזה אינה מומלצת בדרך כלל בשנות העשרה המוקדמות – באופן אידיאלי את רוצה לחכות עד שהגעת לגיל שבו גופך הפסיק לגדול. אך ישנם יוצאים מן הכלל: לדוגמא, נשים צעירות שעדיין בגיל ההתבגרות המפתחות שדיים גדולים במהירות ועדיין גדלות עשויות לבחור בניתוח. בגיל זה יש להם בעיה חברתית, הם סובלים מכאבי גב או צוואר משמעותיים ואינם יכולים ללכת לשיעורי התעמלות או להתעמל.

     2. ייתכן שבסוף תחזרי לעוד

זכרי כי גם אם תחכי עד לאחר גיל 21 לניתוח, השדיים עשויים להשתנות ככל הנראה אם ​​את נכנס תלהריון ומניקה או אם יש לך תנודות משמעותיות במשקל. "ה לא יוצא דופן שמטופלת עוברת ניתוחי חזה בשנות העשרים לחייה, ואז מזדקנת, מניקה, 15 עד 20 שנה אחר כך חוזרת להליך נוסף.

    3. זה עלול להתעסק עם היכולת שלך להניק.

במהלך הניתוח מסירים שומן ורקמות כדי להפחית את גודל השדיים, מה שעלול לפגוע בעצבים ובתעלות החלב בתהליך. נכון שיש פוטנציאל להפחית את יכולת ההנקה של נשים, אך לרוב, הניתוח לא אמור להפחית את הסיכויים להניק כל כך הרבה.

עלויות ניתוח להקטנת חזה

מומחים מעריכים כי ניתוחים להקטנת חזה יכולים לנוע בין 20 אלף ל-35 אלף שקלים. בהרבה מקרים הביטוח הרפואי שלכם יכול לכסות את עלות הניתוח. מכיוון שהקטנת חזה נחשבת לשחזור ולהליך רפואי ולא בהכרח קוסמטי בלבד כאשר יש כאבים, הסיכוי שלך לקבל כיסוי ביטוחי טוב. אך עליכם להיות בטוחים למלא אחר כל הנהלים המפורטים.

תוצאות  הניתוח

ניתוח מוצלח להקטנת חזה יכול להקל על כאבים בגב העליון, בצוואר ובכתפיים. זה עשוי גם להגביר את היכולת שלך להשתתף בפעילות גופנית ולקדם דימוי עצמי חיובי יותר.

למרות שתראי תוצאות באופן מיידי, זכרי שיכולים לחלוף חודשים עד שהנפיחות תרד לחלוטין והצלקות הניתוחיות יידהו. התוצאה הסופית היא בדרך כלל קבועה – אם כי צורת וגודל השד יכולים להשתנות עקב גורמים כמו הזדקנות ועלייה או ירידה במשקל.

היכונו לעלייה ניכרת בדימוי העצמי

שדיים גדולים אינם רק כבדים לנשיאה. הם יכולים גם להכביד על ההערכה העצמית שלך ולהפריע להתעמלות. לכן אין זה מפתיע שמחקרים מצאו כי עד שליש מהנשים הפונות לניתוח להפחתת חזה סובלות מחרדות, דיכאון או משניהם. אך אותו מחקר הראה כי לאחר הניתוח, נשים מדווחות על פחות דיכאון והערכה עצמית גבוהה יותר.

תמונה שחור לבן של חזה של בחורה
הקטנת חזה

היתרונות של ניתוח הקטנת חזה

בעוד שנשים רבות מתגאות בחזה שלהן או לחילופין שואפות בכלל להגדילו, הרי שיש פלח שלם באוכלוסייה אשר חש באי-נוחות מתמשכת אשר פוגעת באיכות החיים ומובילה

קרא עוד »
בחורה עם חזה גדול ובחורה עם חזה קטן עומדות אחד על יד השנייה
הקטנת חזה

כמה עולה ניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה בניגוד לניתוח הגדלת חזה נעשה לרוב לא מסיבות אסתטיות אל מסיבות רפואיות.  כאבים כרוניים באזורים שונים בגוף, פריחה ואף פגיעה בעמוד השידרה

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!