חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתיחת בטן

ניתוח בטן, או מתיחת בטן, הוא הליך קוסמטי המהדק את מראה הבטן על ידי הסרת שומן ועור בניתוח, ו(ברוב המקרים) שיפור שלמות שרירי הבטן. ניתוח אלקטיבי זה הוא אחד מכמה שעשויים לשקול כאשר רוצים להדק את האזור, כמו שניתן לרצות לאחר ירידה משמעותית במשקל. 

מהו ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן משטח את מראה הבטן על ידי חיתוך עודפי עור ושומן ותפירת העור זה לזה. ההליך עשוי לכלול גם הידוק כירורגי של שרירי הבטן הבסיסיים כדי להעניק מראה ותחושה של ליבה מתוחה.

ניתוח גדול זה משתמש בטכניקה לפרוסקופית זעירה פולשנית (עם חתך אחד או יותר וסיוע של מצלמה כדי לראות את המבנים) או בשיטה פתוחה נרחבת יותר (הכוללת חתך אחד או יותר המספקים למנתח נראות וגישה אל שומן בבטן ושרירים בסיסיים).

ניתוח בטן מלא כולל בדרך כלל חתך בטן גדול, הסרה נרחבת של שומן ועור, ואולי יצירת פופיק חדש.

ניתוח בטן חלקי עשוי לכלול חתך קטן יותר, כריתת רקמות נרחבת פחות, ואולי אינו כרוך בחתך סביב הפופיק.

מתיחת בטן הפוכה היא ניתוח בטן חלקי בו מסירים עור רפוי מהחלק העליון של הבטן. 

כאשר שרירי הבטן שנמצאים בזוגות בחלק הקדמי של הבטן מופרדים, זה מתואר כמצב של  diastasis recti. ניתן לתפור שרירים אלה יחד כדי להדק את מראה הבטן כחלק מהליך מתיחת בטן מלא או חלקי.

הסתייגויות

הליך זה לא יומלץ לך אם יש לך סיכון גבוה לסיבוכים כירורגיים. אתה עלול להיות בסיכון לבעיות לאחר הניתוח אם יש לך מחלה כרונית קשה, הפרעת דימום או בעיה במערכת החיסונית. עישון קשור גם לזיהומים לאחר ניתוח לאחר ניתוח מתיחת בטן.

לעיתים, בעיות כמו זיהום גדול או מחלת כליה שהתגלתה לאחרונה היו כרוכות בדחיית הניתוח עד שהבעיה הבריאותית תהיה תחת שליטה, גם אם הבעיות הללו יתגלו ביום הניתוח.

חשוב לדעת כי כל מי שמצפה לעלייה או ירידה משמעותיים במשקל, או נשים המתכננות להיכנס להריון, עלולות לחוות שינויים בעור, בשומן או בשרירים שמשנים את ההשפעות הקוסמטיות. אז אמנם ההליך אינו אסור אצל אנשים אלה, אך ייתכן שהוא לא יביא לתוצאה הרצויה.

צלקת קבועה לאחר הניתוח תיראה כאשר אתה מתפשט לחלוטין, אך היא אמורה ללכת יחד עם קמט טבעי העובר לאורך הבטן התחתונה, לאורך עצם האגן. אם אתה מודאג מאוד מכך, ייתכן שלא תרצה לבצע מתיחת בטן.

סיכונים אפשריים

באופן כללי, תוצאות הליך זה טובות ורוב האנשים מרוצים מהתוצאות. שים לב כי ניתוח זה מביא לצלקת לאורך הבטן התחתונה. עם זאת, לצד הסיכונים הרגילים הכרוכים בניתוחים והרדמות, ניתוחי בטן עלולים להוביל לבעיות נוספות לאחר הניתוח.

אתה עלול לפתח סיבוכים בריאותיים או מראה שונה ממה שציפית או שוחחת עם הרופא שלך לפני הניתוח שלך.

סיבוכים של ניתוחי בטן יכולים לכלול: 

  • פצע מזוהם
  • אסימטריה של צורת הבטן
  • צלקות קשות או שינוי צבע העור
  • עור רפוי
  • קהות או כאב באזור הניתוח
  • תוצאות קוסמטיות לא מספקות

הליך מלא סביר יותר לגרום לסיבוכים מאשר הליך חלקי.

מטרת ניתוח מתיחת בטן

ניתוחי בטן נעשים מסיבות אסתטיות בלבד: להיות בעל אזור בטן שטוח יותר. אתה יכול לשקול ניתוח זה אם הבטן שלך נראית גדולה יותר או כאשר העור נפול, במיוחד כאשר זה נובע ממתיחות.

הליך זה יכול לשפר את איכות חייך אם הוא גורם לך להיות מרוצה יותר מהמראה הגופני שלך, אך הוא אינו יכול לשפר את בריאותך הגופנית.

ניתוח בטן אינו מהווה תחליף לדיאטה ולפעילות גופנית ואינו גורם לירידה משמעותית במשקל. ניתוח מתיחת בטן אינו ניתוח הרזיה. אתה יכול לשקול אם סוג אחר של ניתוח יתאים לך יותר כאשר אתה מחליט אם ברצונך להמשיך במתיחת בטן.

הליכים אחרים שהרופא שלך עשוי לדון איתך כוללים:

שאיבת שומן: כוללת הסרת שומן ללא שיפוץ עור או שריר בניתוח, והיא אינה מוגבלת לבטן. כמו ניתוח מתיחת בטן, שאיבת שומן היא הליך קוסמטי.

panniculectomy: ניתוח כירורגי בו מסירים עודפי עור מאזור הבטן ללא התערבות כירורגית ברקמות השומן או השריר.

ניתוח בריאטרי: סוג של ניתוח הרזיה שכולל ארגון מחדש של מערכת העיכול בניתוח כדי למנוע אכילת יתר וספיגת עודף קלוריות. זה נעשה בדרך כלל כדי למנוע סיבוכים רפואיים של השמנת יתר ולא מסיבות קוסמטיות.

לפני הניתוח

באופן כללי, הליך כירורגי נרחב יותר ידרוש הרדמה כללית. יוחדרו לך תרופות הרדמה, והדבר ישתק את השרירים שלך במידה שלא תוכל לנשום בכוחות עצמך. מסיבה זו, תסופק לך צינור נשימה כדי שתוכל לנשום בסיוע מכני במהלך הניתוח שלך.

הצוות הניתוחי שלך יניח וילון סביב הבטן שלך ויחשוף את האזור בו יהיו לך החתכים. העור שלך ינוקה בתמיסה מחטאת. המנתח שלך עשוי למדוד או לסמן אזורים בבטן לפני ביצוע חתכים

במהלך הניתוח

הליך מתיחת בטן יכול לקחת בין שעתיים לחמש שעות, וזה תלוי במידה רבה בטכניקה בה נעשה שימוש.

עם ניתוח בטן מלא, המנתח שלך יתחיל לבצע שני חתכים: אחד מעצם הירך בצד אחד ועד לעצם הירך בצד השני של הגוף, קרוב לאזור הערווה; החתך האחר סביב הטבור .

אם אתה עובר ניתוח חלקי, המנתח שלך יבצע חתך אחד או שניים קטנים יותר. זה ייעשה בלפרוסקופיה או באמצעות הליך פתוח.

לצורך הליך לפרוסקופי, המנתח שלך יבצע כמה חתכים קטנים. ואז הם יכניסו את הלפרוסקופ, שבקצהו מכשירים כירורגיים, כדי לחתוך ולהסיר את עודפי השומן והעור.

לאחר ביצוע החתכים, העור יופרד משרירי הבטן. עודף שומן יוסר מאזור הבטן.

העור המופרד נמתח לאחר מכן על אזור הבטן; עור עודף מוסר למראה הדוק יותר. אם המנתח שלך כלל את הטבור בחתכים, הוא ישוחזר במצב שבו הוא נראה טבעי.

ניתן להכניס ניקוז כירורגי מתחת לעור שלך כדי לאסוף עודפי נוזלים. זה יישאר במקומו מספר שבועות לפני שהוא יוסר.

לאחר מכן סוגרים את החתכים בתפרים ומורחים חבישה סטרילית על האזור.

לאחר הניתוח

תועבר לאזור שלאחר הניתוח בו ימשיך להיות במעקב אחר הסימנים החיוניים שלך. 

עוברות מספר שעות עד שתוכלו לקום וללכת בעזרת תמיכה. ככלל, תלך הביתה או תישאר בבית החולים על פי התוכנית שהייתה לפני הניתוח.

בזמן שאתה מתאושש באזור שלאחר הניתוח או במהלך שהייתך בבית החולים לאחר הניתוח הצוות הרפואי שלך ידאג לפצע הניתוחי שלך ולנקז ויראה לך כיצד לעשות זאת בבית.

תקבל תרופות נגד כאבים והרופא שלך ייתן לך הוראות לניהול כאב לאחר הניתוח.

אם אתה מפתח סימנים של סיבוכים כגון חום או כאב חמור בשעות שלאחר החלמתך, יתכן שתצטרך להישאר בבית החולים זמן רב מהמתוכנן מכיוון שמעריכים ומטפלים בבעיה הרפואית שלך.

התאוששות

ההחלמה מכל סוג של ניתוחי בטן אורכת שבועיים עד חודשיים. עם זאת, באופן כללי, אם יש לך פצע גדול ו / או הוסרה כמות משמעותית של עור ושומן, עליך לצפות להחלמה ארוכה יותר מאשר אם יש לך פצע קטן והוסרה כמות קטנה של רקמה.

מחיר מתיחת בטן

מכיוון שמתיחת בטן היא קוסמטית, רוב ביטוחי הבריאות אינם משלמים עבור זה אלא במקרים מסוימים כמו ירידה דרסטית במשקל.

המחיר של מתיחת בטן נע על טווח די רחב בהתאם לסוג המתיחה ולהיקף שלה. בנוסף, למנתחים שונים יש גם מחיר שונה. 

אפשר להגיד שמתיחת בטן סטנדרטית יכולה לנוע בין 15 אלף שקל ל-35 אלף שקלים. אך יש גם מחירים גבוהים יותר ונמוכים יותר.

רופאה מודדת בטן של מטופלת
מתיחת בטן

כמה עולה ניתוח מתיחת בטן

כשאנחנו מסתכלים על עצמנו בכל יום במראה, אחת משתי סיטואציות יכולה להתקבל: הראשונה היא סיטואציה שבה נסתכל על עצמנו ונרגיש הכי טוב בעולם, והשניה היא

קרא עוד »
בחורה מותחת את המכנס בגלל שהוא גדול עלייה
מתיחת בטן

למי מתאים לעבור ניתוח מתיחת בטן?

בתחום הרפואה האסתטית מרביתנו מכירים את המושג "מתיחת פנים" והרבה פחות את הפרוצדורה הנקראת "מתיחת בטן". מדובר בהליך פרוצדורלי רפואי כירורגי בו פועל הרופא המנתח

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!