מתיחת פנים

עם כל כך הרבה מידע שם על מתיחות פנים ואלטרנטיבות למתיחת פנים, הפרדה בין עובדות לדמיונות יכולה להיות קשה. כדי לעזור לך למצוא את התשובות המדויקות שאתה מחפש, להלן התשובות לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנושא קבלת מתיחת פנים, מאיך לדעת אם מתיחת פנים יכולה להיות מתאימה לך, והדרך הטובה ביותר להשיג תוצאות מתמשכות.

מהי מתיחת פנים?

ככל שאנו מתבגרים, העור והרקמות מאבדים באופן טבעי את האלסטיות שלהם. זה מוביל לרפיון וקמטים. מתיחת פנים, המכונה גם ריטידקטומי, היא הליך כירורגי המרים ומהדק את רקמות הפנים הללו.

מתיחת פנים יכולה לכלול הסרת עודפי עור, החלקת קפלים או קמטים והידוק רקמת הפנים. זה לא כולל מתיחת גבות או עיניים, אם כי אלה עשויים להיעשות במקביל.

מתיחת פנים מתמקדת רק בשני שליש התחתון של הפנים ולעתים קרובות בצוואר. אנשים מקבלים מתיחת פנים מהרבה סיבות שונות. סיבה נפוצה היא לעזור להסוות סימני הזדקנות.

מועמדים טובים למתיחת פנים כוללים:

 • אנשים בריאים שאין להם מצבים רפואיים העלולים להפריע לריפוי הפצעים או להחלמה מניתוח
 • אלה שלא מעשנים או משתמשים לרעה בחומרים אחרים
 • אלו שיש להם ציפיות ריאליות ממה כרוך הניתוח

מה הנוהל למתיחת פנים?

מתיחת פנים משתנה בהתאם לתוצאות הרצויות.

באופן מסורתי, חתך נעשה בקו השיער ליד המפרצים. החתך עובר לפני האוזן, מטה מול תנוך האוזן עוקף אותו, ואז חזרה לקרקפת התחתונה שמאחורי האוזניים.

ניתן להסיר שומן ועור עודף מהפנים תוך כדי. השריר הנמצא מתחת יחד עם רקמת החיבור ממוקמים מחדש ומהודקים. אם יש נפילה מינימלית של העור, ניתן לבצע מתיחת פנים "מיני". זה כולל חתכים קצרים יותר.

אם עומדת להתבצע גם מתיחת צוואר, עודפי העור והשומן יוסרו. עור הצוואר יהודק וימשך כלפי מעלה ואחורה. זה נעשה לעתים קרובות דרך חתך ממש מתחת לסנטר.

החתכים כוללים לעיתים קרובות תפרים מומסים או דבק עור. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה עליך לחזור למנתח כדי להסיר תפרים. החתכים עשויים בצורה כזו שהם משתלבים עם קו השיער ומבנה הפנים שלך.

לעתים קרובות יהיה לך צינור ניקוז כירורגי לאחר הניתוח, כמו גם תחבושות העוטפות את פניך.

האם ישנם סיכונים או תופעות לוואי?

קיימים סיכונים לכל הליך רפואי, כולל מתיחת פנים. הסיכונים יכולים לכלול:

 • סיכוני הרדמה
 • דימום
 • זהום
 • אירועים לבביים
 • קרישי דם
 • כאב או צלקות
 • נשירת שיער באתרי החתך
 • נפיחות ממושכת
 • בעיות בריפוי פצעים

שוחח עם הרופא שלך על כל הסיכונים הכרוכים במתיחת פנים כדי לוודא שההליך מתאים לך.

למה לצפות אחרי מתיחת פנים

לאחר הניתוח, הרופא שלך ירשם ככל הנראה תרופות נגד כאבים. יתכן ויהיה לך כאב או אי נוחות מסוימים יחד עם נפיחות וחבורות. כל זה נורמלי.

הרופא שלך ייתן לך הוראות מתי להסיר תחבושות או ניקוז ומתי לקבוע פגישת מעקב.

ברגע שהנפיחות תרד, תוכל לראות את ההבדל במראה. ייקח זמן עד שהעור שלך "מרגיש" תקין, זה בדרך כלל לוקח כמה חודשים.

בדרך כלל, תן לעצמך כשבועיים לפני שתתחיל לחזור לרמה נורמלית של פעילות יומיומית. לפעילות מאומצת יותר, כמו פעילות גופנית, המתן כארבעה שבועות. עם זאת, כולם שונים, אז שאל את הרופא מתי אתה יכול לצפות שתוכל לחדש את הפעילות הרגילה שלך.

כדי לעזור להאריך את תוצאות מתיחת הפנים שלך, השתמש בקרם לחות עבור הפנים שלך מדי יום, הגן עליהם מפני השמש ובכלל השתדל לחיות אורח חיים בריא.

התוצאות של מתיחת פנים אינן מובטחות. יתכן שלא תשיג את התוצאות הרצויות מניתוח אחד. לפעמים יש צורך בניתוח נוסף לאחר מכן.

שוחח עם הרופא שלך על מה שאתה יכול לעשות בכדי לסייע במתיחת פנים מוצלחת ולמה אתה יכול לצפות באופן סביר מהניתוח.

הכנות למתיחת פנים

ההכנה למתיחת פנים דומה להכנה לניתוח מכל סוג אחר. לפני הניתוח, הרופא שלך יבקש בדיקות דם או הערכה קדם כירורגית. הם עשויים לבקש ממך להפסיק ליטול תרופות מסוימות או להתאים את המינון לפני ההליך.

הרופא שלך עשוי גם לבקש ממך:

 • להפסיק לעשן.
 • להפסיק את השימוש באספירין, משככי כאבים אנטי דלקתיים וכל תוספי צמחים כדי להפחית את הסיכון לדימום וחבורות.
 • להשתמש במוצרים ספציפיים על הפנים שלך לפני ההליך.

בין אם ההליך שלך מתרחש במרכז כירורגי או בבית חולים, תזדקק למישהו שיסיע אותך לניתוח וממנו מכיוון שסביר להניח שאתה תהיה תחת הרדמה כללית. מומלץ לארגן שמישהו יישאר איתך לילה או שניים גם לאחר הניתוח.

האם תרגילי פנים יכולים לעבוד כמו גם מתיחת פנים?

לאחרונה היו דיבורים שביצוע תרגילי פנים שונים יכולים 'להדק' את הפנים שלך, בדומה לאימונים בחדר הכושר שיכולים לחזק ולהדק את שרירי הבטן. למרבה הצער, שני המושגים אינם זהים זה לזה.

סימני הזדקנות העור כמו קווים, קמטים ועור נפול יכולים למעשה להחמיר על ידי תנועות פנים חוזרות ונשנות, ושום פעילות גופנית בפנים לא תצליח להיפטר מסימני ההזדקנות הנפוצים הללו. אם אלה החששות הקוסמטיים העיקריים שלך, מתיחת פנים או חלופות אחרות פולשניות מינימליות כמו טיפולי קמטים בהזרקה הם ככל הנראה האפשרויות הטובות ביותר שלך.

איך אדע אם זה הזמן הנכון למתיחת פנים?

אז אם תרגילי פנים לא הולכים לעשות את הטריק, איך מחליטים אם זה אולי הזמן להתחייב למתיחת פנים? אם הביטחון העצמי שלך מושפע ממראה של עור נפול או קווים וקמטים עמוקים, או אם נראה כי טיפולים פולשניים מינימליים אינם משפיעים יותר, מתיחת פנים עשויה להיות הפתרון היעיל ביותר.

אין גם חתך גיל לקבלת מתיחת פנים. כל עוד אתה במצב בריאותי כללי טוב, כמעט כל אחד בכל גיל יכול להיות מועמד טוב להליך זה. אתה יודע שהגיע הזמן למתיחת פנים זה כשאתה שונא את מראה הצוואר ואת קו הלסת שלך. אין הליך טוב יותר שמתקן את שרירי העור והצוואר הרפויים ושומן נוסף מתחת לסנטר כמו מתיחת פנים מבוצעת היטב על ידי מומחה מנוסה.

איך עובר הליך ההחלמה?

בימים הראשונים שלאחר מתיחת הפנים שלך, חשוב לנוח הרבה ולמצוא מישהו אחר שיעזור לך. תקופת ההחלמה הכללית היא בדרך כלל כעשרה ימים, ותפרים מוסרים בדרך כלל לאחר השבוע הראשון. רוב האנשים מרגישים בנוח לחזור לעבודה ולפעילויות רגילות אחרות לאחר שבועיים.

כדי לעזור לזרז את תהליך ההחלמה שלך, ודא שאתה אוכל מזון בריא ומזין, מקבל מנוחה רבה ועוקב אחר הנחיות ההחלמה הספציפיות של המנתח הפלסטי.

כמה זמן יימשכו תוצאות מתיחת פנים?

אף על פי שאף מנתח פלסטי אינו יכול להבטיח את משך הזמן המדויק שהתוצאות שלך יחזיקו מעמד, ההשפעות של רוב מתיחות פנים נמשכות בדרך כלל שנים לפני שיהיה צורך בטאצ'-אפ. כדי להאריך את התוצאות שלך עוד יותר, נסה להישאר מחוץ לשמש, למרוח קרם הגנה, לאכול תזונה בריאה ולדבר עם איש מקצוע בתחום טיפוח העור אילו מוצרים מתאימים לעור שלך.

ייתכן שתרצה לשקול לשלב טיפולי טיפוח עור פולשניים מינימליים כמו התחדשות לייזר במשטר היופי הרגיל שלך לבריאות עור אופטימלית.

כמה עולה מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים עולה בדרך כלל בסביבות ה-20 אלף עד 40 אלף שקל. המחיר נקבע לפי הקף הניתוח- האם הוא כולל גם את המצח או הצוואר והאם יש צורך בהסרת שומן וכדומה.

ניתוח 'מיני' יהיה יותר זול ובדרך כלל נע בסביבות 15000 עד 25000 שקלים.

בחורה אחרי ניתוח פנים ובחורה ללא ניתוח פנים
מתיחת פנים

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים מסייע להחזיר לעור, ובעיקר לעצמנו, את המראה הצעיר, הרענן והבריא. משנה לשנה לאחר שנות ה – 20 לחיינו, העור נעשה דק יותר

קרא עוד »
פרופיל של בחורה עם עור פנים יפה
מתיחת פנים

כמה עולה ניתוח מתיחת פנים?

הפנים הם כרטיס הביקור שלנו – כך מעידים אלפי ישראלים, כאשר הם נשאלים מדוע לדעתם הפנים מקבלות תשומת לב כה רבה בחיי היום יום שלנו.

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!