ניתוח אף

אולי מאז אתה יכול לזכור אף פעם לא היית מרוצה מהאף שלך, או אולי אתה מתקשה לנשום. כך או כך, ניתוח אף או עיצוב מחדש של האף, עשויים להיות אופציה עבורכם.

ניתוח אף יכול לשנות דברים רבים באף שלך, כולל גודל האף שלך (ביחס לפנים שלך), רוחב האף על הגשר, גודל ומיקום הנחיריים ופרופיל האף (על ידי צמצום גבנון, בליטות או שקעים גלויים על הגשר). יש מנתחים פלסטיים המתמחים בניתוחי אף אתניים, אפשרות נהדרת לאנשים ממוצא אתני ורקעים שונים המחפשים שינוי עדין באף.

ניתוח אף יכול לעצב מחדש את קצה האף, לשפר את המראה של נחיריים גדולים, רחבים או הפוכים ולתקן אסימטריה באף. מנקודת מבט פונקציונלית, ניתוח אף יכול לתקן קשיי נשימה מסוימים כמו למשל עקב סטיית מחיצה. ניתוח אף הוא אפשרות לתקן מומים מולדים מסוימים או אפים שנפגעו בתאונות דרכים או ספורט.

הנה מה שאתה צריך לדעת על ניתוח אף:

ניתוח אף 

ניתוח אף הוא הליך כירורגי שנועד לעצב מחדש את האף. ניתן לבצע אותו לתיקון עיוות מבני (כגון בליטה), לשיפור המראה שלך על ידי ביצוע שינויים עדינים בגודל האף ובצורתו, או לתיקון בעיה תפקודית (כגון כקושי בנשימה עקב סטיית מחיצה).

המחיצה היא הקיר שבין שני הנחיריים. מורכבת מסחוס ועצם, היא מחלקת את חלל האף לחצאים. מחיצת האף האידיאלית היא ישרה, ומפרידה בין צדי שמאל וימין של האף למעברים שווים. לעומת זאת, סטיית מחיצה מתרחשת כאשר המחיצה מוסטת מקו האמצע. במקרים חמורים, היא עלולה לגרום לקשיי נשימה דרך האף.

האם אתה מועמד טוב לניתוח אף?

ניתוח אף הוא אחד ההליכים הקוסמטיים הכירורגיים הפופולאריים ביותר. אם יש משהו שמפריע לך לגבי האף שלך, אתה יכול להיות מועמד טוב. ניתוח אף מעצב מחדש את האף למטרות אסתטיות ותיקון. בין אם הבעיה היא מומים מולדים, פציעות או שינויים הקשורים לגיל, ניתוח אף יכול לעזור לספק איזון ופרופורציה לאף ולפנים.

הכנה לניתוח אף

המנתח שלך כנראה ייתן לך רשימת הוראות לפני שתעבור ניתוח אף. באופן כללי, אין לאכול או לשתות אחרי חצות בערב שלפני.

אם אתה מעשן, עליך להפסיק לפני ניתוח האף. המנתח שלך יוכל לספק כלים שיעזרו לך להפסיק. בנוסף לכל ההשפעות הבריאותיות השליליות האחרות הקשורות לעישון, הדבר פוגע קשות בזרימת הדם לעור. משמעות הדבר היא שיש פחות חמצן המסייע בריפוי פצעים, ונמק (מוות) של העור יכול להתרחש. שתיית אלכוהול במהלך השבוע שלפני ניתוח אף אינה מומלצת, מכיוון שאלכוהול עלול לפגוע גם בתהליך הריפוי.

המנתח שלך עשוי לדון גם בהפסקת תרופות מסוימות בימים או בשבועות לפני הניתוח. לדוגמא, תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAID) כמו איבופרופן יכולות להגביר את הסיכון לדימום. למרות שהם נחשבים טבעיים, ויטמינים ותכשירים צמחיים מסוימים כגון ויטמין E, חומצות שומן אומגה 3 ותה ירוק יכולים גם הם להגביר את הסיכון לדימום. ספר למנתח שלך על כל מה שאתה לוקח. לעולם אל תפסיק ליטול תרופות כלשהן מבלי לדון בה קודם עם הרופא שלך.

סיכוני ניתוח אף

חשוב להבין את הסיכונים האפשריים בניתוח אף. הקפידו לעבוד עם מנתח פלסטי מוסמך שיש לו ניסיון רב בביצוע ניתוח אף כדי לעזור להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

הסיכונים לניתוח אף כוללים:

  • זיהום
  • דימום
  • בעיות נשימה
  • חוסר שביעות רצון מתוצאות קוסמטיות
  • ניקוב במחיצה (חור קטן במחיצה הגורם למערבולות שיוצרות שריקה כאשר אדם מדבר או שר).
  • סיבוכי הרדמה
  • מוות

סוגי ניתוח אף

ניתוח אף הוא ניתוח פלסטי המעצב מחדש. ישנם מספר סוגים של ניתוח אף, כולל שני סוגים של ניתוח אף ראשוני ("פתוח" ו"סגור"), ניתוח אף משני וניתוחי מילוי.

ניתוח אף פתוח: לצורך עיצוב מחדש גדול של האף, החתכים נעשים ברצועת העור האנכית המפרידה בין הנחיריים. זה נקרא קולומלה. העור והרקמה הרכה מורמים מעל המבנים הבסיסיים של האף כך שהמנתח יכול לראות את האנטומיה של האף.

ניתוח אף סגור.: לצורך עיצוב מחדש קל, מנתחים רבים מבצעים חתכים בתוך האף. עור האף מופרד אז מהעצם והסחוס, המהווים את המסגרת התומכת בו. לאחר החשיפה ניתן להסיר עצם וסחוס, לעצבם מחדש, להגדיל או לסדר מחדש כדי להשיג את הצורה החדשה הרצויה.

ניתוח אף משני: מתבצע כדי לתקן בעיות שנמשכות או מתפתחות לאחר ניתוח אף קודם. למרות שהבעיות עשויות להיות קלות ומתוקנות בקלות, לעיתים קרובות הבעיות גדולות, מה שמקשה על ניתוח אף משני. ניתוח תיקון יכול להיעשות כהליך פתוח או סגור.

ניתוח אף למילוי: זה כולל הזרקת חומרי מילוי למילוי שקעים, החלקת זוויות חדות או שינוי זווית קצה האף, החזרת הסימטריה והפיכת האף שלך לקטן ומושך יותר. במקום להסיר בליטה, היה מנתח משתמש במילוי הזרקה כדי לאזן אותה. התוצאות אינן קבועות. 

הליך הניתוח

רוב הניתוחים מתבצעים על בסיס אשפוז בבית חולים או במרכז כירורגי. כמה זמן ההליך נמשך בדיוק תלוי בסוג הניתוח שמתבצע. לדוגמה, ניתוח אף ראשוני דורש בדרך כלל שעה עד שלוש שעות, בעוד ניתוח תיקון יכול לקחת זמן רב יותר. ניתוח למילוי יכול להימשך רק 15 דקות.

הרופא המנתח שלך ימליץ ככל הנראה על הרדמה מקומית עם הרגעה כלשהי או הרדמה כללית לניתוח אף הראשי שלך. ניתוח אף משני עשוי להיות כרוך בהרדמה כללית בשל מורכבות ההליך. ניתוח אף למילוי דורש הרדמה מקומית בלבד.

המנתח שלך יכול להקטין או להגדיל מבני אף עם סחוס המושתל מאזורים אחרים בגופך. פיסות הסחוס הללו יכולות להגיע מהמחיצה או מדי פעם מהאוזן או מסחוס הצלעות. 

לאחר פיסול המבנה הבסיסי של האף, עור האף והרקמה ממוקמים מחדש והחתכים נסגרים. בדרך כלל שמים גבס או סד בנוסף.

החלמה מניתוח אף

אתה בטח תהיה נרגש, אם לא מודאג, לראות את האף החדש שלך, אך סבלנות היא המפתח לאחר ניתוח אף. התוצאות השלמות אינן מיידיות ויכול לקחת עד שנה עד שיהיו ניכרות לחלוטין.

יתכן שלא תצליח לנשום דרך האף במשך 24 השעות הראשונות בגלל נפיחות באף. יכולה להיות אי נוחות מסוימת, שבדרך כלל ניתן לשלוט בה באמצעות משככי כאבים. רוב האנשים שעוברים ניתוח אף יכולים להפסיק תרופות נגד כאבים לאחר 48 שעות. יש אנשים שעלולים לסבול מכאבי בטן לאחר הניתוח.

אתה עלול לחוות דימום מסוים במהלך הימים הראשונים להחלמת ניתוח אף. המנתח שלך עשוי גם לומר לך לשים רטייה קרה על האף שלך כדי להפחית נפיחות ולהרים את הראש במשך 24 השעות הראשונות. חשוב להימנע מכל טראומה לאף במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח. אסור לקנח את האף לאחר הניתוח. 

ביום השביעי בדרך כלל, הגבס או הסד מוסרים. האף שלך עדיין יהיה נפוח, אך לאחר שבועיים הרבה מהנפיחות תפחת. בשלב זה, יש להסיר את כל הסדים ושאר החבישות לאחר הניתוח. 

חודש לאחר הניתוח, כ- 85 אחוז מהנפיחות ירדו. יתכן שתחלוף עד שנה כדי שהיא תעלם לגמרי. מסיבה זו, עליך להמתין לפחות שנה לפני שתעבור ניתוח אף.

מחיר ניתוח אף

כמו שאין שני אפים זהים, לא תמצאו שני ניתוחים זהים, ולכן קשה לקבוע מחיר אחיד לניתוחי אף. המחיר לכל ניתוח נקבע לפי סוג הניתוח והמורכבות שלו.

נוגן שבדרך כלל ניתוח אף הוא קוסמטי בלבד, אבל לפעמים הוא גם נועד לעזור לנשום יותר טוב.

בכל מקרה יש ניתוחים שיכולים לעלות בסביבות 6000-7000 שקלים בעוד שאחרים יכולים לעלות 17,000-19,000 שקלים.

בחורה מקבלת טיפול אף לפני ניתוח
ניתוח אף

ניתוח אף בשיטה פתוחה או סגורה: איזה שיטה תשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורך?

נכתב על ידי אלונה שכטר, פלסטיקה ואסתטיקה ניתוח אף הוא משלושת הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בישראל. על פי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית כ-5,000 גברים ונשים

קרא עוד »
אישה נוגעת באף שלה לאחר ניתוח אף
ניתוח אף

כמה עולה ניתוח אף

כשאנחנו חושבים על עולם הרפואה האסתטית של היום, אנחנו מגלים אין ספור אפשרויות שונות שבאמצעותן אנחנו יכולים להגיע למראה הגוף המושלם. כן, היום קיים מגוון

קרא עוד »
בחור כהה עור נוגע לעצמו באף
ניתוח אף

טיפול באף שבור מה חשוב לדעת?

שבר באף יכול להגרם בשל לא מעט סיבות – הסיבות הנפוצות הינן נפילות, מכות ותאונות. אף שבור יכול לגרום לאי-נעימות, לכאבים וכן למראה לא אסתטי.

קרא עוד »
בחורה נוגעת לעצמה באף עם היד
ניתוח אף

נשבר לי האף – מה עושים?

שבר באף איננו משחק ילדים. מעבר למראה אסתטי לא נאה, אף שבור יכול להוביל לכאבים ואף לבעיות בנשימה. על כן, במידה ואתם סובלים משבר באף

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!