ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים או בשם אחר Blepharoplasty הוא סוג של ניתוח המבוצע בעפעפיים. זה נעשה כדי להסיר עודפי עור מהעפעפיים העליונים ולהפחית שקיות מהעפעפיים התחתונים. זה נקרא גם הרמת עפעפיים.

מדוע עושים בכלל ניתוחי עפעפיים?

ניתוח זה נעשה בדרך כלל מסיבות קוסמטיות. זוהי גם דרך יעילה לשפר את הראייה אצל אנשים מבוגרים שהעפעפיים העליונים הנפולים שלהם מפריעים לראייתם.

הרמת עפעפיים לא תיפטר מעיגולים כהים מתחת לעיניים, קמטי 'כפות רגלי העורב' או קמטי פנים אחרים. זה נעשה לעתים קרובות יחד עם הליכים אחרים כגון לייזר, הזרקת מילוי או הרמת מצח.

תהליך הזדקנות העפעפיים

יחד עם ההזדקנות הטבעית של הגוף כמובן שגם העור כאיבר מזדקן, כשהעור מזדקן הוא מאבד בהדרגה את גמישותו. חוסר אלסטיות בתוספת המשיכה המתמדת מכוח המשיכה גורם לעודף עור להתאסף בעפעפיים העליונים והתחתונים.

עודף עור בעפעף התחתון גורם לקמטים ובליטות. בעפעפיים העליונים קפל עור נוסף יכול להיתלות מעל הריסים ולהפריע לראייה.

השומן שמרפד את גלגל העין מהגולגולת יכול לגרום גם לבליטות בעפעפיים העליונים והתחתונים. הממברנה הדקה שמחזיקה את השומן במקום נחלשת עם הגיל, ומאפשרת לשומן להיכנס קדימה לעפעפיים כמו הרניה.

מיהו מועמד טוב לניתוח עפעפיים?

המועמדים הטובים ביותר להרמת עפעפיים הם אנשים במצב בריאותי טוב ושיש להם מושג מציאותי לגבי מה שהם רוצים. רובם בני 35 ומעלה, אך אם עפעפיים חלשים או עפעפיים צנוחים רצים במשפחתך, ייתכן שתחליט לבצע את הניתוח מוקדם יותר.

ניתוח עפעפיים יכול לשפר את המראה שלך ולעזור לבנות את הביטחון העצמי שלך. עם זאת, זה לא יכול לגרום למראה האידיאלי שלך או לשנות את מבנה הפנים שלך. לפני שתחליט לעבור ניתוח, חשוב על מטרותיך ודון בהן עם המנתח שלך.

הכנה מוקדמת לניתוח עפעפיים

יהיה עליך לתאם שאדם אחר יסיע אותך הביתה לאחר הניתוח. כדאי שיהיה מישהו שיישאר איתך בלילה של ההליך.

צפה ותכנן להישאר בבית מהעבודה ולהגביל את הפעילות שלך מספר ימים לאחר הניתוח בזמן שהעפעפיים שלך מחלימים. יש אנשים שיש להם עיניים יבשות לאחר הניתוח, אך לעתים רחוקות זה נמשך יותר משבועיים. אם יש לך יובש בעיניים שנמשך יותר משבועיים, פנה לרופא שלך.

בבית, אתה אמור להכין את הפריטים הבאים:

 • קוביות קרח
 • חבילת קרח (או שתוכלו להשתמש בשקיות מקפיא במילוי קרח, תירס קפוא או אפונה)
 • רפידות גזה קטנות
 • טיפות עיניים או דמעות מלאכותיות (בקש מהרופא שלך להמליץ ​​על הסוג המתאים לצרכים הספציפיים שלך).
 • מטליות ומגבות נקיות
 • משככי כאבים ללא מרשם (עליהם יכול הרופא להמליץ)אין להשתמש ב- Advil, Motrin, Naproxen, Aleve ו- aspirin בגלל הסיכון המוגבר לדימום.

הליך ניתוח העפעפיים

מתיחת עיניים אורכת בדרך כלל כשעתיים אם העפעפיים העליונים והתחתונים נעשים יחד. ככל הנראה הרופא שלך ישתמש בהרדמה מקומית (משכך כאבים המוזרק סביב העין) עם הרגעה דרך הפה.

אם אתה מבצע את ההליך בבית חולים או במרכז כירורגי, סביר להניח שתקבל הרגעה דרך הוריד- IV.

אם מבצעים את ההליך על כל ארבעת העפעפיים, המנתח כנראה יעבוד קודם על העפעפיים העליונים. המנתח בדרך כלל יחתוך את הקווים הטבעיים של העפעפיים שלך. באמצעות חתכים אלה, המנתח שלך יפריד את העור מהרקמה הבסיסית ויסיר את עודפי השומן והעור (והשרירים אם מצוין). לאחר מכן, המנתח יסגור את החתכים בתפרים קטנים מאוד. התפרים בעפעפיים העליונים יישארו 3-6 ימים. העפעפיים התחתונים לא חייבים תפרים, תלוי בטכניקה בה נעשה שימוש.

ניתוח בעפעפיים התחתונים עשוי להיעשות באמצעות אחת מכמה טכניקות. בשיטה אחת, המנתח שלך חותך את העפעף התחתון שלך כדי להסיר שומן. החיתוך הזה לא נראה. לאחר מכן המנתח שלך יכול לרכך קווים דקים בעור באמצעות לייזר C02 או ארביום.

שיטה נוספת כוללת חתך לאורך שולי הריסים. באמצעות חתך זה, המנתח שלך יכול להסיר עודפי עור, שרירים רפויים ושומן. קו החיתוך דוהה לאחר זמן קצר.

לאחר אחד מההליכים הללו, המנתח שלך עשוי להמליץ ​​על פילינג לייזר.

האם אקבל תוצאות שונות אם יבוצע ניתוח באמצעות לייזר במקום אזמל?

התוצאות של ניתוחי העפעפיים שלך לא יהיו תלויות באיזה מכשיר חיתוך נעשה, אלא במיומנות המנתח שלך בו. בהנחה שרמת המיומנות של המנתח זהה, התוצאות שלך יהיו זהות. באיזה מכשיר משתמשים תלוי בדרך כלל בהעדפת המנתח.

לאחר הניתוח

הרופא שלך כנראה יניח משחה בעיניים שלך כדי לשמור על לחותם ולכסות אותם עם קומפרסים קרים בזמן שאתה בחדר ההתאוששות. מיד לאחר הניתוח, ייתכן שיש לך ראייה מטושטשת מהמשחה ותהיה רגיש לאור. העיניים שלך עשויות להרגיש יבשות או מימיות.

זה יעזור לשים חבילות קרח על העיניים ולישון עם הראש מורם בלילה הראשון לאחר הניתוח. הרופא שלך ייתן לך הוראות מפורטות לטיפול בעצמך.

תוצאות 

ניתוח עפעפיים עליונים טוב לפחות במשך 5-7 שנים. לעתים רחוקות יש צורך לחזור על ניתוח עפעפיים תחתונים. כמובן שעיניך עדיין יתבגרו לאחר ההליך.

אם העפעפיים שלך נופלים שוב, הרמת מצח ולא הרמת עיניים נוספת עשויה להיות ההליך המועדף.

התאוששות מניתוח עפעפיים

לאחר ניתוח העפעפיים, יהיו לך תפרים בשני העפעפיים שיישארו למשך שבוע. בדרך כלל יש נפיחות ולעתים גם חבורות, אך העפעפיים צריכים להיראות תקינים תוך שבוע-שבועיים.

האם יהיו צלקות ניכרות בעפעפיים שלי?

כמו בכל הליך כירורגי, ניתן לצפות להצטלקות כלשהי. עם זאת, מאחר שניתוח של העפעפיים העליונים דורש רק חתכים קטנים הממוקמים בתוך הקפל הטבעי של העפעפיים, הצלקות שהתקבלו צריכות להיות בקושי מורגשות לאחר הריפוי. חולים עשויים לראות אדמומיות סביב החתכים מיד לאחר הניתוח, אך בדרך כלל הדבר נמוג במהירות בשבועות ובחודשים שלאחר הניתוח.

סיבוכים בניתוח עפעפיים

סיבוכים ותוצאות לא רצויות מהרמת עפעפיים הם נדירים, אך לפעמים הם קורים. הם יכולים לכלול:

 • דימום 
 • זיהום
 • עיניים יבשות
 • צבע לא תקין של העפעפיים
 • עור עפעפיים המתקפל פנימה או החוצה בצורה חריגה
 • אי הצלחה בלעצום עיניים לחלוטין
 • קו ריסים תחתון נמוך
 • אובדן ראייה אפשרי

אם יש לך אחד מהסיבוכים הללו, פנה לרופא בהקדם האפשרי

עלות עפעפיים

ניתוח עפעפיים יכול לעלות כמה אלפי שקלים. תשלם את שכר הניתוח בתוספת עלויות עבור חדר הניתוח, ההרדמה וכל בדיקה או מרשם שתזדקק לו.

חברות ביטוח בריאות בדרך כלל אינן מכסות פרוצדורות קוסמטיות. אם אתה עובר ניתוח עפעפיים מסיבה רפואית (למשל מכיוון שהעפעפיים שלך נופלים עד כדי כך שזה משפיע על הראייה שלך), ואם בדיקת ראייה מאשרת זאת, חברת הביטוח שלך עשויה לכסות את זה. בדוק זאת לפני שתעבור את הניתוח כדי שתדע בדיוק מה תשלם.

המחיר בישראל לניתוח עפעפיים עליונים או תחתונים נע סביב ה-7000 שקלים עד 15000 שקלים. בעוד בניתוח של עפעפיים עליונות ותחתונות יכול להגיע גם ל-20 אלף שקלים.

האם תוצאות ניתוח העפעפיים הן קבועות?

התוצאות של ניתוח עפעפיים נועדו להחזיק לאורך זמן. עם זאת, לאורך זמן, גמישות העור שלך ואיכות שרירי הפנים הבסיסיים שלך ימשיכו להשתנות בתגובה להזדקנות ולגורמים סביבתיים אחרים. ההמלצה למטופלים היא להגן על העור הסובב את עיניהם באמצעות לחות שגרתית והגנה מפני השמש על מנת לשמור על תוצאות ניתוח העפעפיים שלהם זמן רב ככל האפשר.

רופא מנתח אישה בניתוח עפעפיים
ניתוח עפעפיים

כמה עולה ניתוח עפעפיים

ככל שאנחנו הולכים ומתבגרים, כך גם הגוף שלנו הולך ונותן את אותותיו. לאט לאט אנחנו מגלים עוד ועוד קמטים קטנים, ובכל יום במראה אנחנו רואים

קרא עוד »
בחורה לפני ניתוח פנים
ניתוח עפעפיים

כל המידע על: ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים ובשמו המלא ניתוח הרמת עפעפיים, מסייע לאנשים רבים ברחבי הארץ והעולם, להחזיר את שדה הראייה שלהם מצד אחד, ומן הצד השני, להעניק מראה

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!