חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאיבת שומן

הפופולריות של הליכי ניתוח פלסטי ממשיכה לגדול. עשרות מיליונים של ניתוחים קוסמטיים. בתוך מספר זה, שאיבת שומן הינה אחד מההליכים הנפוצים ביותר. אם גם אתם חושבים על לעבור שאיבת שומן להלן כל הדברים החשובים ביותר שיש לדעת על הליך ניתוח פלסטי ההופך נפוץ יותר ויותר.

מהי שאיבת שומן מסורתית?

שאיבת שומן (הידועה גם בשם ליפוסקופציה) היא הליך כירורגי המפרק ומסיר את שכבת השומן התת עורית (שומן ממש מתחת לעור) בחלקים בגוף הידועים לשמצה ושעומדים בעיקשות נגד תזונה נכונה ופעילות גופנית. זה לא הליך של הרזיה. במקום זאת, זוהי דרך להסיר כיס שומן שאינו מגיב אצל אנשים בריאים אחרת.

היכן מתבצעת שאיבת שומן?

כמה אזורים "בעייתיים" נפוצים בגוף בהם מתבצעת שאיבת שומן כוללים:

  • סנטר כפול
  • גב הצוואר
  • החלק התחתון של הזרועות העליונות
  • שדיים נשיים
  • ירכיים 
  • אזור רצועת חזייה
  • בטן 
  • 'מאפינס טופ'
  • מותניים (Love Handles)
  • שדיים גבריים

אזורים פחות שכיחים כוללים את הקרסוליים, הירך הפנימית והגב העליון. האזור האופטימלי לכל אחד הוא ייחודי, שכן כל אדם מגיב לדיאטה ולפעילות גופנית באופן שונה. מנתחים פלסטיים מוסמכים מתייעצים עם מטופלים כדי לקבוע את אזורי גופם בהם יש היגיון לבצע שאיבת שומן.

מה הופך מועמד לאידיאלי עבור הליך שאיבת שומן?

המועמדים הטובים ביותר לשאיבת שומן הם אנשים בריאים במשקל היעד שלהם או בסמוך להם. הם גם לא מעשנים.

לחולים אידיאליים יש שומן תת עורי עיקש, שבו שומן שוכן בין שריר לעור, ולא שומן ויסרלי בו שכבת השומן שוכנת מתחת לשכבת השריר סביב אברי הבטן.

בנוסף, מנתחים יעריכו את מצב עורו של מטופל פוטנציאלי לפני שימליצו על שאיבת שומן. מטופלים עם גמישות עור טובה הם מועמדים טובים לשאיבת שומן, ואילו מטופלים עם עור רופף או צלוליטיס אינם כאלה, מכיוון שמצבים אלה עלולים לגרום לעור לא אחיד או שקעים בעור.

האם שאיבת שומן היא הליך של הרזיה? כמה שומן ניתן להסיר?

בניגוד לאמונה הרווחת, שאיבת שומן אינה טיפול לירידה במשקל. במקום זאת מדובר בהליך להפחתת שומן. כמות השומן הניתנת להסרה באזור במהלך הליך יחיד תשתנה בהתאם למגוון גורמים, כולל הערכת המנתח את בריאותו של המטופל ומטרותיו האסתטיות.

הייעוץ לפני הניתוח

ההיבט החשוב ביותר של התייעצות טובה, על פי מנתח פלסטי מוסמך, הוא שהאדם יביע את רצונותיו ביחס לתוצאה האידיאלית שהוא מחפש והיכולת של המנתח להעריך האם מטרה זו ניתנת להשגה.

בדיקה גופנית נערכת כולל הערכה של גמישות העור מכיוון ששאיבת שומן עושה רק דבר אחד , וזה להסיר שומן. אז זה קריטי שהמטופל יבין מה הוא מקבל, בתוך מסגרת המגבלות של גופו, כלומר אם למישהו יש עור רפוי או רפיון בשריר שלו, שאיבת שומן לא הולכת לעשות הרבה.

לאחר הבחינה, יש לדון בשיחה גלויה על ציפיות ותוצאות ריאליות וצריך באמת לחשוב בזהירות. מטופלים צריכים גם ללמוד את הפרטים לגבי ההליך, כולל פרטים על אפשרויות הרדמה, החלמה וטיפול לאחר הניתוח.

כיצד מתכונן מטופל לניתוח שאיבת שומן?

מנתחים פלסטיים יספקו הוראות לימים שיקדמו לשאיבת שומן, אך באופן כללי, חשוב ביותר לגייס חבר תומך או בן משפחה שיכולים לעזור לנסוע למרכז הכירורגי וממנו ולסייע בטיפול לאחר ניתוח. ייתכן שיהיה צורך להשהות תרופות מסוימות כמו אספירין ומדללי דם לפני ההליך. לפני ההליך תתבקשו לבצע בדיקת דם הנעשית מבעוד מועד בכדי להבטיח שהמטופל מועמד טוב להרדמה. לבסוף, ביום הניתוח, תהיה תקופה שבה אין לצרוך אוכל או שתייה, זה בדרך כלל כ- 12 שעות לפני מועד הניתוח.

מה קורה במהלך ההליך? איך זה מבוצע?

שאיבת שומן היא הליך כירורגי שכולל ביצוע חתכים קטנים בעור והכנסת כלי הנקרא צינורית לכיס השומן. צינורית זו מחוברת למכשיר יניקה או למזרק לשאיבת השומן.

בדרך כלל מדובר בניתוח ללא אשפוז, ולכן בעוד שמטופלים עשויים להיות מורדמים כללית הם לרוב רשאים לחזור הביתה באותו יום כמו הניתוח.

איך עוברת תקופת ההחלמה?

ברוב ההליכים, המטופל יכול לחזור לעבודה לאחר מספר ימים ולחדש את כל הפעילויות הרגילות, כמו פעילות גופנית, תוך 2-4 שבועות או פחות, אם כי החלמה וטיפול לאחר ניתוח משתנים בהתאם לאזור המטופל וכמות השומן שהוסרה.

ביצוע ההוראות הוא הדרך הטובה ביותר לקבל התאוששות קצרה וללא כאבים ככל האפשר. אי-נוחות מסוימת עשויה להיות מורגשת. עם זאת, התנהלות לפי אורח חיים נכון כמו מנוחה, שתייה מרובה ואי עישון יהפכו את זמן הריפוי למהיר יותר והסיכויים לסיבוכים יהיו פחותים. 

ההשפעות הפוסט-כירורגיות הנפוצות ביותר יכולות לכלול נפיחות כלשהי, חבורות ורגישות באזור ההליך. צוות הכירורגים יציע כמה אפשרויות להקלה על כאבים לאחר הניתוח, כמו גם רשימה של משככי כאבים שיש להימנע מהם.

הוראות נפוצות לאחר ניתוח כוללות גם לבישת בגדי דחיסה באזורים שטופלו. ניתן להמליץ ​​על פעילויות מותאמות במשך מספר שבועות לאחר מכן כדי להפחית את העומס על אזורי היעד.

איזה סוג של צלקות צפוי לאחר ההליך?

הצינורית היא כלי קטן, ובגלל זה גם הצלקות קטנות. מספר הצלקות מבוסס על מספר נקודות ההכנסה הדרושות לטיפול באזור. הצלקות משתנות גם בהתאם לאיכות העור של המטופל. מנתחים ידונו במיקום ובדרכים בהן הם יכולים למזער את הופעת הצלקות.

לאיזה סוג תוצאות צריך המטופל לצפות לאחר ההליך?

מנתחים פלסטיים יכולים לעזור לך לחזות ולהמחיש תוצאות מציאותיות. מיד לאחר הניתוח, תהיה נפיחות מסוימת והעור עשוי להיות רפוי. מסיבה זו, זה יכול לקחת מספר שבועות עד חודשים כדי לראות את מלוא תוצאות ההליך.

תאי השומן שהוסרו במהלך שאיבת שומן מוסרים לצמיתות. חשוב לציין, עם זאת, כי המטופלים עדיין יכולים להשיג תאי שומן חדשים, ולכן ביצוע תזונה בריאה, אורח חיים ותוכנית פעילות גופנית לאחר הטיפול יכול לסייע במניעת עלייה בתאי שומן חדשים.

עלויות

העלות הכוללת של שאיבת שומן משתנה מאוד בהתאם לגודל ומספר האזורים המטופלים, כמו גם לטכניקות הספציפיות בהן נעשה שימוש.

ניתוח פשוט לשאיבת שומן כנראה יעלה לכם בסיבות ה-8000 שקלים. יש כמובן גם זולים יותר או יקרים יותר בהתאם לאזור.

אם הניתוח הוא יותר מורכב כנראה שהוא יעלה לכם בסביבות ה-18,000 שקלים וזה יכול להגיע גם ל-30 אלף. בהתאם למקום או מספר מיקומים ולשיטה בה ההליך נעשה. 

הליכים משלימים

מכיוון שנשים רבות רואות שאיבת שומן כדרך לאזן את הפרופורציות של הגוף, זה נעשה לעתים קרובות בשילוב עם הגדלת חזה או הרמת חזה.

יתר על כן, עבור חולים שיש להם עור רפוי בנוסף לשומן עודף באזורים מסוימים, ניתן לבצע מתיחת בטן או הרמת גוף כדי לשפר את התוצאה הכוללת של המטופל. אצל חלקם ניתן לבחור גם בהקטנת חזה (באמצעות טכניקות מסורתיות או באמצעות שאיבת שומן).

לסיכום,

ככל שאנשים רבים יותר מתחייבים לאורח חיים בריא ומחפשים דרכים להגיע לאידיאל שלהם, שאיבת שומן מהווה דרך מצוינת וחסכונית לעיתים קרובות להשגת יעדים אלה. הבנה טובה יותר של הליך פופולרי זה יכולה לעזור למטופלים לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

אישה נוגעת בבטן המלאה שלה
הגדלת חזה

כמה עולה ניתוח שאיבת שומן

לא מעט גברים ולא מעט נשים היום ניגשים לטיפולי אסתטיים כאלו ואחרים, על מנת להעניק לעצמם את המראה שעליו הם תמיד חלמו. כן, לא פעם

קרא עוד »
רופא מדבר עם מטופלת
שאיבת שומן

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

אנשים רבים בארץ ובעולם סובלים מהצטברות השומנים בגוף שלהם. הדימוי העצמי הנמוך, ההרגשה הלא נעימה, התחושה הפיזית והתחושה הרגשית מובילה אנשים לביצוע שאיבת שומן שהוא

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!