חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
הסרת משקפיים

הסרת משקפיים

אם אתה צריך להסתמך על משקפיים או עדשות מגע בכדי לראות בצורה ברורה, בטח תהית אם ניתוח עיניים בלייזר באמת יכול לשחרר אותך מעזרים חזותיים אלה. אולי שמעת סיפורי הצלחה מאנשים מסוימים, בעוד שאתה מכיר אחרים שעדיין מרכיבים משקפיים למרות הניתוח.

אז מהי האמת האמיתית על הסרת משקפיים?

רוב האנשים יכולים להיפטר מהמשקפיים לאחר ניתוח לייזר בעיניים.

עבור רוב האנשים, ניתוחי עיניים בלייזר מתקנים את הראייה הרחוקה שלהם, כך שתהיה טובה כפי שהיא עם משקפיים או אפילו יותר. במהלך בדיקת עיניים לאחר ההליך, מרבית המטופלים יכולים לצפות לקרוא כמו שהם עושים עם זוג המשקפיים או עם עדשות המגע הטובות ביותר שלהם.

עם זאת, הסבירות שתשתחרר לחלוטין ממשקפיים או עדשות לאחר הניתוח תלויה בכמה גורמים חשובים:

  • גובה המרשם שלך (מספר, צילינדר) וסוג קוצר הראיה (למשל קוצר ראיה לרחוק, קוצר ראיה מקרוב או אסטיגמציה).
  • הניסיון של המנתח שלך וטכנולוגיית הלייזר הזמינה
  • הגיל שלך
  1. אנשים עם מרשם רופא גבוה עשויים להידרש לאחר מכן למשקפיים / עדשות

הסיבה השכיחה ביותר לראייה לא מפוקסת ומטשטשת היא חוסר התאמה בין כוחה של הקרנית שלך לבין אורך העין. במהלך ניתוח עיניים בלייזר, נעשה שימוש בלייזר בטמפרטורה קרירה להסרת כמות מדויקת של רקמות בכדי להפוך את הקרנית לצורה הנכונה לשאר העין, וכתוצאה מכך להשיג ראייה צלולה וטובה.

אחד מהקריטריונים המרכזיים כדי להתאים לניתוחי עיניים בלייזר הוא שמרשם המשקפיים לא השתנה לפחות 12 חודשים. מרשם יציב פירושו שסביר להניח שהראייה שלך לא תתדרדר לאחר הניתוח בגלל שינויים נוספים בקרנית.

אנשים עם מרשמים חלשים יותר (טעויות שבירה נמוכות) מתייצבים בדרך כלל בשנות העשרה המאוחרות שלהם או תחילת שנות ה -20, מה שהופך אותם למועמדים טובים לניתוחי עיניים בלייזר. מצד שני, אנשים עם ראייה ירודה בהרבה (כלומר טעויות שבירה גבוהות יותר) נוטים לגלות כי למרות שהמרשם שלהם לא משתנה לעתים קרובות כל כך במהלך שנות העשרים לחייהם, יתכן שהוא לא יתייצב לחלוטין.

לעיתים, אדם עלול לחוות רגרסיה (כאשר השיפור בראייה בעקבות ניתוחי עיניים בלייזר פוחת עם הזמן). זה לא נובע מכך שההשפעה של הלייזר מתפוגגת – שינויים אלה הם קבועים – אלא בהארכה נוספת של העין שלך או שינויים בעדשת העין שלך. סביר להניח כי שינויים אלה יתרחשו אם מלכתחילה הייתה ראייה ירודה. אם השינויים האלו מאוד מפריעים, לפעמים ניתן לתקן אותם באמצעות הליך נוסף לשיפור או, אם אתה מעל גיל 50, עם הליך מבוסס עדשות.

  1. בחר בקליניקה בעלת מוניטין המציעה את כל סוגי הליכי תיקון הראייה, ולא רק ניתוחי עיניים בלייזר

מנתח מנוסה יבצע בדיקות קפדניות ובדיקת התאמה בכדי להבטיח שאתה מועמד טוב לניתוח עיניים בלייזר. הם ימליצו על הסוג המתאים ביותר של ניתוחי עיניים בלייזר לעיניים ולאורח החיים הספציפי שלך (בין אם זה LASIK, SMILE או ASLA), ויקיימו דיון מקיף לגבי הציפיות, היתרונות והסיכונים של הניתוח והעלויות השונות של ניתוחי עיניים בלייזר.

אם אינך מתאים לניתוח עיניים בלייזר, המנתח שלך יכול לרוב להמליץ ​​על סוג שונה של הליך תיקון ראייה (למשל החלפת עדשות- RLE, עדשות מגע הניתנות להשתלה). זו הסיבה שחשוב לשאול אם המרפאה מציעה יותר מרק ניתוחי עיניים בלייזר.

למרבה הצער, תיקון ראייה בצורה כירורגית אינו מהווה אפשרות עבור אנשים מסוימים.

  1. ניתוחי עיניים בלייזר אינם מגנים על העיניים שלך מהשפעות ההזדקנות

אנשים שעברו ניתוחי עיניים בלייזר בגיל צעיר יותר עשויים למצוא שראייתם משתנה כאשר הם הגיעו לגיל 40 או אפילו באמצע שנות ה -40 לחייהם. חשוב לציין שזה לא מכיוון שניתוח העיניים בלייזר "נשחק".

במקום זאת, זה נובע ירידה בחדות הראייה המקושרת לגיל (פרסביופיה– זוקן ראייה). כאן מתחילה עדשת העין, שהיא בדרך כלל רכה וגמישה, להיות נוקשה וקשיחה ומפחיתה את היכולת שלך להתמקד בעצמים קרובים (למשל בקריאה).

במילים אחרות, אנשים שעברו ניתוחי עיניים בלייזר בשלב מוקדם מגלים שהם נזקקים למשקפי קריאה עם הגעתם לגיל חמישים.

החדשות הטובות הן שניתן לנהל ביעילות פרסביופיה (למשל בעזרת ניתוח מונוביזציה או החלפת עדשות שבירה), אך המנתח צריך ליידע אותך במצב זה לפני שתמשיך.

למה עליך לצפות לאחר ניתוחי עיניים בלייזר?

העיניים שלך יהיו יבשות, למרות שאולי לא תרגיש זאת. הרופא שלך ייתן לך הרופא ייתן לך טיפול למניעת זיהום ודלקת וגם לשמירת לחות בעיניים. 

העיניים שלך ככל הנראה יירפאו מהר מאוד. מרבית החולים מבחינים בראייה טובה יותר תוך מספר ימים. התקשר לרופא שלך אם יש לך בעיות או תופעות לוואי חריגות.

הרופא יגיד לך מתי לחזור לביקורי מעקב. הראשון כנראה יהיה יום לאחר ההליך.

תהיה מציאותי

זכור כי תוצאות ניתוחי עיניים בלייזר תלויות בחולה הבודד ובגורמים השונים שתיארנו לעיל.

אם אתם מתחת לגיל 40, בדרך כלל תוכלו לצפות להיפרד מהמשקפיים או עדשות המגע. אם אתה בן 40, המנתח שלך ינהל איתך דיון מפורט הכולל את האפשרות לפרסביופיה.

במהלך הייעוץ בנושא ניתוחי עיניים בלייזר, המנתח יסביר האם ניתוחי עיניים בלייזר מתאימים לך, היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים, ומה ניתן להשיג במצב הספציפי שלך. זה הזמן לשאול כמה שיותר שאלות ולהיות כנים לגבי מה שאתה רוצה, כך שתוכל להציב יעדים מציאותיים עם המנתח שלך.

ההחלטה הסופית

כשמדובר בניתוחי עיניים, אין תשובות נכונות. שקול בזהירות את הגורמים המפורטים כאן, שקול את העדפותיך ואת רמת הסיכונים והיכולת שלך להתמודד איתם, וודא שיש לך ציפיות מציאותיות. שוחח עם מנתח עיניים שהוא אמין בעינך ושאתה בוטח בו כדי לקבל תשובה לשאלותיך. בסופו של דבר, אם זה מרגיש נכון, המשך, אבל אם זה לא, אל תמהר לשום דבר.

בחורה מחייכת עם משקפיים
הסרת משקפיים

סוגי הניתוחים להסרת משקפי קריאה

אנשים רבים מאסו במשקפי הקריאה אשר מלווים אותם לאורך שעות היום והלילה – בזמן העבודה, בזמן הלימודים, בעת קריאת ספר באוטובוס וברכבת, בעת המנוחה במיטה

קרא עוד »
בחורה לפני ניתוח להסרת משקפיים
הסרת משקפיים

למי מתאים ניתוח להסרת משקפיים

ניתוח הסרת משקפיים הפך לניתוח קל ומהיר שהוביל מליוני אנשים ברחבי ישראל והעולם לבצעו. עם זאת, רק כ- 70% מהאנשים הניגשים לבדיקת התאמה נמצאים מתאימים

קרא עוד »
בחורה יושבת מול מחשב ומחזיקה על העיניים שלה בגלל כאב
הסרת משקפיים

הסרת משקפיים: כל הסיכונים הקיימים בניתוח

על אף הטכנולוגיות המתקדמות שפותחו בשנים האחרונות לשם ניתוח הסרת משקפיים, עדיין ישנם סיכונים מסוימים שחשוב להכיר כמו בהרבה ניתוחים אסתטיים. ידיעת הסיכונים והסיבוכים האפשריים,

קרא עוד »
בחורה מחזיקה זוג משקפיים
הסרת משקפיים

איך לבחור מרפאה להסרת משקפיים

ניתוח להסרת משקפיים בלייזר יכול לשנות את חייכם בטובה. אנשים רבים הסובלים מקוצר ראיה או מרוחק ראיה, מחליטים לבצע ניתוח להסרת משקפיים ובכך בתהליך מהיר

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!