כתרים

רופא השיניים שלכם המליץ לכם על כתר? צריכים לבצע טיפול עם כמה כתרים לשיניים ורוצים להיות מוכנים מבחינת ידע בנושא? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

כתרים לשיניים מורכבים למעשה משני חלקים – החלק הראשון הוא החלק החיצוני העשוי לרוב מחרסינה, והחלק הפנימי אשר ברוב המקרים עשוי ממתכת, מה שלפעמים גורם לכתר להראות מעט אפור. יחד עם זאת, בשנים האחרונות התחזקה הטכנולוגיה בתחום כך שניתן למצוא כתרים מחומרים אחרים אשר מעניקים מראה שונה.

סוגי הכתרים הקיימים היום

כאמור, היום ניתן למצוא כמה סוגים של כתרים לשיניים, ומתוכם שש הסוגים הנפוצים ביותר הם:

  1. כתר יצוקכתר אשר עשוי כולו ממתכת ללא ציפוי של חרסינה. הכתרים הללו היו נהוגים בעבר (כמו שיני זהב לדוגמא), והיום פחות עושים בהם שימוש בשל העובדה שהם לא מעניקים מראה אסתטי לשיניים או מראה אחיד, וגם אם כן עושים בהם שימוש, זה לשיניים אחוריות בלבד. 
  2. כתר חרסינה מאוחה – כתר אשר עשוי משילוב של מתכת חזקה וציפוי של חרסינה עליה. הכתר הזה נותן מראה אסתטי ואחיד המאפשר למקם אותו גם בשיניים הקדמיות, אך יחד עם זאת במקרים מסויימים יכול להיווצר מראה של צבע אפור בין השוליים של הכתר לבין החניכיים מה שיפגע במראה האסתטי המושלם אותו מחפשים. 
  3. כתר קפטק או גלוונו – כתר אשר מכיל אחוז גבוה של זהב, חומר אשר מסייע להפחתת הגירוי עם החניכיים, והציפוי החיצוני דומה לצבע השן. 
  4. כתר חרסינה – כתר אשר עשוי כולו מחרסינה בלבד ללא שילוב של מתכות כלל, מה שמאפשר יצירת מראה אסתטי ומרשים במיוחד. יחד עם זאת, לא כל רופא יודע להתאים כתר כזה בצורה נכונה ולכן חשוב לפנות רק אל מומחים בתחום. 
  5. כתר זירקוניה – מבחינה אסתטית, זהו הכתר הטוב ביותר. הוא אינו יוצר גירוי עם החניכיים, הוא עמיד וחזק ומאפשר התאמה מלאה לצבע של השיניים הסמוכות לכתר כך שלא ניתן לזהות בהבדל בין השיניים. 
  6. כתר EMAX – כתר אשר עשוי מחרסינה והוא חזק מאוד, אסתטי ומרשים ולכן מתאים בעיקר לשיניים קדמיות. יחד עם זאת, הוא יקר יותר מכל האופציות האחרות ולכן פחות נמצא בשימוש היום.

 

חושבים על טיפול כתרים ? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים בטובים ביותר? השאירו עכשיו את הפרטים שלכם באתר ותקבלו הצעה ממרפאה מובילה ומומחית בתחום באזור המגורים שלכם!

מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מוביל באזור שלכם?
השאירו פרטים עכשיו ונפנה אתכם למרפאה הרלוונטית ביותר!