ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים

מתלבטים לפני בחירה של ניתוח פלסטי כלשהו?

שוקלים ניתוחים פלסטיים אך לא בטוחים מאיפה להתחיל? רוצה מראה חדש אך אינך יכול להחליט איזה הליך הוא המתאים ביותר עבורך? אל תחפש עוד. מדריך זה יכול לענות על שאלותיכם בנושא ניתוחים פלסטיים ולעזור לכם להתחיל בדרך הטובה ביותר לקבל את המראה הרצוי לכם.

כל שנה מתבצעים אלפים ועשרות אלפים של ניתוחים פלסטיים בארץ, והפופולריות שלהם רק ממשיכה לעלות כל שנה. עם התקדמות מתמדת בטכניקות וטכנולוגיות כירורגיות ופחות פולשניות, נהלים רבים הופכים לנגישים הרבה יותר – שלא לדבר על בטוחים יותר ועם זמני התאוששות קצרים משמעותית.

מה הם הניתוחים הפופולריים ביותר?

בעוד שאנשים בכל הגילאים פונים לניתוחים פלסטיים מסיבות קוסמטיות או עברו שחזורים, אנשים בגילאי 40 עד 54 מהווים את מרבית חולי הניתוחים הקוסמטיים. תשעים אחוז מכל ההליכים הקוסמטיים מבוצעים על נשים, אולם גם בקרב גברים יש עלייה ניכרת בפנייה לניתוחים פלסטיים.

חמשת הפעולות הכירורגיות הנפוצות ביותר הן הגדלת חזה – שהייתה ההליך הראשון מאז 2006 – עיצוב מחדש של האף, שאיבת שומן, ניתוחי עפעפיים ומתיחות פנים. חמשת ההליכים הנפוצים ביותר המיני פולשניים הם זריקות בוטוקס, חומרי מילוי דרמטיים, פילינג כימי, הסרת שיער בלייזר ומיקרו-דברה. ניתוחים אחרים שעלו לאחרונה בפופולריות הם הגדלת סנטר ושפתיים והרמות והשתלות ישבן.

ניתוחים פלסטיים נפוצים ושכיחים, אך זה עדיין לא אומר שבחירה לעבור הליך היא פשוטה כמו להופיע אצל המנתח שלך ביום הניתוח. יש הרבה דברים שכדאי ולא כדאי לעשות לאורך התהליך, וחשוב להכין את שיעורי הבית לפני כן. לדוגמה, בחירת מנתח פלסטי מוסמך שמבין מה אתה מנסה להשיג בניתוחים פלסטיים הוא המפתח.

לא משנה איזה הליך אתם שוקלים, חשוב להבין שכל אחד מהם מגיע עם סיכונים והוצאות שיש לחקור ולדון בהם ביסודיות לפני שתקבלו החלטות סופיות. הבנת צירי הזמן של הנהלים חשובה גם כן, בכדי שתוכל לשקול את האפשרויות שלך בין הליכים מהירים יותר העשויים לדרוש נגיעות בעתיד לעומת ניתוחים קבועים משמעותיים יותר, שיש להם זמני התאוששות ארוכים יותר. בהתאם לנוהל, יתכן שתצטרך לפנות זמן מהעבודה או שתוכל לקבל מראה חדש לאחר ביקור אחד בשעות הצהריים שלך. 

בין אם ברצונך לתקן את מחיצת האף שלך כדי לנשום כמו שצריך ובין אם אתה מחפש צללית מפוסלת יותר, ישנן אפשרויות רבות לשיפור המראה והחיים שלך באמצעות ניתוחים פלסטיים. מה שחשוב זה לעשות זאת בדרך הנכונה. 

גורמים שיש לקחת בחשבון לפני ביצוע ניתוח פלסטי כלשהו

ניתוחים פלסטיים, הכוללים פרוצדורות כירורגיות וגם אופציות לא כירורגיות, עשויים להיראות כדרך קלה לגלח שנים מהמראה שלך או לשפר את גופך.

עם זאת, לניתוחים פלסטיים יש סיכונים ומגבלות. אם אתה שוקל לעבור ניתוח פלסטי, הנה מה שאתה צריך לדעת.

ניתוחים פלסטיים משנים את המראה שלך על ידי שינוי או עיצוב מחדש של חלקים בגופך שמתפקדים כרגיל אך אינם נראים כמו שאתה רוצה. לפני שתמשיך בניתוח, שקול:

 • הציפיות שלך: צפה לשיפור, לא שלמות. אם אתה מצפה כי ניתוחים פלסטיים יהפכו אותך לכוכב קולנוע, תתכונן לאכזבה. אל תסמכו על ניתוח כדי להציל מערכת יחסים, לזכות בקידום או לשפר את חיי החברה.

 • הוצאה: ניתוחים קוסמטיים אינם מכוסים ברוב התוכניות לביטוח בריאות. העלות משתנה בהתאם לנוהל, בין מאות לאלפי דולרים. כמו כן, שקלו את העלות של כל טיפול המשך או הליכים מתקנים נוספים.

 • סיכונים: אי שביעות רצון אפשרית לאחר כל סוג של ניתוח פלסטי. סיבוכים כירורגיים אפשריים גם הם – כולל דימום מוגזם או זיהום באתר הניתוח.
 • התאוששות: לאחר ניתוחים פלסטיים יתכן שתצטרך ימים, שבועות ואפילו חודשים להחלים. הבן את ההשפעות הגופניות שעשויות להיות חלק מההחלמה שלך, כמו גם את האופן בו הניתוח עשוי להשפיע על היבטים בחיים האישיים והמקצועיים שלך.
  כמו כן, אם אתה מעשן, הרופא שלך כנראה ימליץ לך להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח ובמהלך ההחלמה כדי למזער את הסיכון לסיבוכים.

חשוב למצוא מנתח פלסטי מוסמך בעל נסיון רבאם תחליט להמשיך עם הניתוח הפלסטי, סביר להניח שתבחר את המנתחים שלך. בחר אחד שמתמחה בהליך שאתה רוצה לבצע והוא מוסמך בהתמחות על ידי מקום מוכר וידוע. כדאי גם לנסות למצוא המלצות על המנתח ממטופלים לשעבר.

פגישת ייעוץ והיכרות עם המנתח שלך לפני הניתוח


לאחר שצמצמת את בחירת המנתחים שלך, קבע פגישה – או התייעצויות מרובות עם מנתחים שונים. המנתח יעריך את החלק בגופך שאתה רוצה שיטפל בו, ואתה תשתף את ההיסטוריה הרפואית שלך, תפרט את כל התרופות שאתה לוקח ותדון ברצונותיך וציפיותיך. במהלך הייעוץ הראשוני, שאל את המנתח:

 • האם אני מועמד טוב להליך זה? למה או למה לא?

 • האם ישנם טיפולים אחרים פרט לניתוחים שעשויים לעבוד לי טוב או טוב יותר עבורי?

 • כמה פעמים עשית נוהל זה? מה היו התוצאות?

 • האם תוכלו לשתף לפני ואחרי תמונות או תרשימים שיעזרו לי להבין את הנוהל ואת התוצאות הצפויות?

 • האם ניתן להשיג את האפקט הרצוי בהליך אחד, או שאתה צופה מספר הליכים?

 • מהן האפשרויות הכירורגיות? מהם היתרונות והחסרונות עבור כל אחד מהם?

 • האם התוצאות יהיו קבועות?

 • באיזה סוג הרדמה תשתמש? איך זה ישפיע עלי?

 • האם אני אצטרך להיות מאושפז? אם כן, למשך כמה זמן?

 • מהם הסיבוכים האפשריים?

 • כיצד אתה מתכנן לעקוב אחר ההתקדמות שלי לאחר הניתוח? לאיזה טיפול מעקב אצטרך? כמה זמן מתקופת החלמה אוכל לצפות?

 • כמה יעלה ההליך?

ככל שתעבוד עם המנתח שלך קרוב יותר לקביעת יעדים ספציפיים, ניתנים למדידה והשגה לפני הניתוח, כך גדל הסיכוי שתסתפק בתוצאות.

זכור, גם אם עשית שיעורי בית ומצאת מנתח שאתה אוהב במחיר שאתה יכול להרשות לעצמך – ההחלטה לבצע ניתוח פלסטי היא שלך ושלך בלבד. וודא שאתה מרגיש בנוח עם המנתח ומחויב לבחירות הטיפול שלך.

מתיחת בטן

למי מתאים לעבור ניתוח מתיחת בטן?

בתחום הרפואה האסתטית מרביתנו מכירים את המושג "מתיחת פנים" והרבה פחות את הפרוצדורה הנקראת "מתיחת בטן". מדובר בהליך פרוצדורלי רפואי כירורגי בו פועל הרופא המנתח

קרא עוד »
הקטנת חזה

היתרונות של ניתוח הקטנת חזה

בעוד שנשים רבות מתגאות בחזה שלהן או לחילופין שואפות בכלל להגדילו, הרי שיש פלח שלם באוכלוסייה אשר חש באי-נוחות מתמשכת אשר פוגעת באיכות החיים ומובילה

קרא עוד »
ניתוח עפעפיים

כל המידע על: ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים ובשמו המלא ניתוח הרמת עפעפיים, מסייע לאנשים רבים ברחבי הארץ והעולם, להחזיר את שדה הראייה שלהם מצד אחד, ומן הצד השני, להעניק מראה

קרא עוד »
שאיבת שומן

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

אנשים רבים בארץ ובעולם סובלים מהצטברות השומנים בגוף שלהם. הדימוי העצמי הנמוך, ההרגשה הלא נעימה, התחושה הפיזית והתחושה הרגשית מובילה אנשים לביצוע שאיבת שומן שהוא

קרא עוד »
מתיחת פנים

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים מסייע להחזיר לעור, ובעיקר לעצמנו, את המראה הצעיר, הרענן והבריא. משנה לשנה לאחר שנות ה – 20 לחיינו, העור נעשה דק יותר

קרא עוד »
מגזין בי אסתטיק
הבית האינטרנטי שלכם לכל הקשור
לכלל טיפולי האסתטיקה בישראל.
מגזין מידע אינפורמטיבי ואובייקטיבי לגולש.
הצטרפו למאות מטופלים מרוצים שזכו לטיפול אסתטי אצל הרופאים שלנו במחירים מיוחדים.
פגישת ייעוץ/שיחת ייעוץ *ללא עלות*
דברו עם מומחה:
עקבו אחרינו בפייסבוק
רוצים לדבר עם רופא מומחה?
השאירו פרטים